Idea Bank podwójnie księgował rozliczenia transakcji płatniczych

Omawiane walory:

Jak informuje bank, 19 listopada w wyniku błędu zostały podwójnie zaksięgowane rozliczenia transakcji płatniczych dokonanych przez klientów w okresie weekendowym tj. 16-18 listopada 2019 r. W pliku rozliczeniowym mogą się również pojawić nieliczne transakcje z 15 listopada 2019 r.

ideabank,błąd,księgowanie

(Fot. Pexels)

Jak informuje Idea Bank, przyczyna błędu została zdiagnozowana. Aktualnie trwają prace nad jak najszybszym usunięciem usterki.

Bank zapewnił, że wszystkie przypadki podwójnego księgowania zostaną usunięte z systemu dzisiaj do końca dnia. Zostaną też wprowadzone korekty błędnych transakcji na rachunkach klientów.

– W następnych dniach Bank będzie dokonywał korekt ewentualnych konsekwencji błędu, np. naliczonych nienależnie odsetek od debetu. Klienci, którzy zauważyli nieprawidłowość na swoich kontach nie muszą dokonywać żadnych zgłoszeń – zwrot środków zostanie dokonany automatycznie. Przepraszamy klientów za wszystkie niedogodności, w tym za automatyczną wysyłkę sms-ów o rzekomym przekroczeniu salda na kartach płatniczych – czytamy w komunikacie Idea Banku.

Grupa Idea Bank specjalizuje się w usługach bankowych i finansowych dla mikro, małych i średnich firm. Akcje Idea Banku są notowane na GPW od 2015 r. Aktywa razem banku wyniosły 20,47 mld zł na koniec 2018 r. W środę w południe kurs akcji banku nieznacznie rośnie. Kwadrans przed 13:00 za jedną akcję banku płacono 2,84 zł.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT Ideabank, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR