Idea Bank usunął awarię w księgowaniu

Omawiane walory:

Idea Bank uporał się z awarią, która spowodowała podwójne księgowania weekendowych transakcji płatniczych.

Idea,bank,awaria,księgowanie

Idea Bank uporał się z awarią.

– Wszyscy klienci otrzymali zwrot nieprawidłowo pobranych środków poprzez odpowiednią korektę na należących do nich rachunkach. Tak, jak informowaliśmy wcześniej, nie były wymagane żadne działania po stronie klientów banku – środki zostały zwrócone automatycznie – czytamy w komunikacie.

>> Promocja: tylko do końca listopada 12 miesięcy abonamentu w cenie 6! >> Sprawdź co zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

W najbliższych dniach bank będzie dokonywał korekt skutków błędnych księgowań, np. bezpodstawnie naliczonych odsetek czy kosztów prowizji od błędnie zaksięgowanych transakcji.

Problem dotyczył rozliczenia transakcji płatniczych dokonanych przez klientów w okresie weekendowym tj. 16-18 listopada 2019 r. 19 listopada system banku błędnie je rozliczył i zaksięgował podwójnie, w niektórych wypadkach doprowadzając do przekroczenia salda na kartach płatniczych.

Grupa Idea Bank specjalizuje się w usługach bankowych i finansowych dla mikro, małych i średnich firm. Akcje Idea Banku są notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od 2015 r. Aktywa razem banku wyniosły 20,47 mld zł na koniec 2018 r. W środę kurs akcji banku spada o 3,7 proc. Kwadrans po 16:00 za jedną akcję banku płacono 2,73 zł.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT Ideabank, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Idea Bank podwójnie księgował rozliczenia transakcji płatniczych

  Jak informuje bank, 19 listopada w wyniku błędu zostały podwójnie zaksięgowane rozliczenia transakcji płatniczych dokonanych przez klientów w okresie weekendowym tj. 16-18 listopada 2019 r. W pliku rozliczeniowym mogą się również pojawić nieliczne transakcje z 15 listopada 2019 r.

 • WIG20 najgorszy w Europie, w grze Orlen i Idea Bank

  Nowe rekordy na Wall Street i ponad 1-proc. wzrosty na giełdach we Frankfurcie i w Londynie nie robią wrażenia na inwestorach nad Wisłą. Warszawska giełda ponownie jest najgorszą w Europie.

 • Idea Bank myśli o podniesieniu kapitału nawet w 2020 r.

  Odzyskanie rentowności i wypracowanie zysku netto przez Idea Bank w III kw. 2019 r. daje nadzieję, że taki trend będzie kontynuowany w kolejnych okresach, uważa prezes Jerzy Pruski. Jeśli sprawdzi się pozytywny scenariusz, bank już w 2020 r. może wrócić do pracy nad podniesieniem kapitału.

 • Idea Bank miał 13 mln zł zysku netto w III kwartale 2019 r.

  Idea Bank zamknął III kwartał na plusie – zarówno na poziomie skonsolidowanym, jak i jednostkowym. Bolączką banku pozostają niskie wskaźniki kapitałowe.

 • WIG20 testuje ważny opór, w grze Orange, PGNiG i Idea Bank

  WIG20 znalazł się w ciekawym momencie. Jeśli indeks pokona dzisiaj wrześniowy szczyt, otworzy sobie drogę na północ. Łatwo jednak nie będzie. Giełdy w Europie świecą na czerwono, a najnowsze wyniki polskich spółek pozostawiają wiele do życzenia.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR