X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Jaguar Land Rover chce odkupić auta i części od BAH po zakończeniu umowy importerskiej

Opublikowano: 2018-11-08 11:18:18

Omawiane walory:

Jaguar Land Rover jest gotów po wygaśnięciu umowy importerskiej w 2020 r. odkupić od British Automotive Polska (część importerska British Automotive Holding - BAH) niesprzedane samochody, części zamienne oraz akcesoria, wynika z listu intencyjnego otrzymanego przez BAH od koncernu JLR.

Fot. Pexels

– British Automotive Polska SA (BAP) spółka importerska zależna od BAH SA otrzymała od Jaguar Land Rover Deutschland – spółki będącej centralą koncernu JLR na Europę – deklarację odkupu od BAP niesprzedanych, niezarejestrowanych i fabrycznie nowych samochodów oraz części zamiennych i akcesoriów po wygaśnięciu umowy importerskiej. Obecnie BAP musi zapewnić odpowiednie poziomy zatowarowania zarówno dla dilerów własnych, jak i zewnętrznych, co oznacza konieczność utrzymywania i finansowania zapasów dla całego rynku polskiego. Deklaracja odkupu aut i części zamiennych minimalizuje ryzyko, że w momencie zakończenia umowy importerskiej BAP zostanie z dużą ilością towaru, co utrudniłoby mu zakończenie działalności i spłatę wszystkich swoich zobowiązań – czytamy w komunikacie.

– W naszej ocenie, otrzymane pismo powinno rozwiać potencjalne wątpliwości dotyczące działalności BAP do czasu wygaśnięcia umowy importerskiej, a także w tym samym kontekście obawy o ewentualne wzrosty zapasów spółki wynikające ze wzrostu sprzedaży i popytu na samochody JLR w Polsce. Ten list intencyjny jest również wyrazem i potwierdzeniem dobrej woli oraz gotowości współpracy obu stron nad bezkonfliktowym zakończeniem działalności importerskiej przez BAP i jej rozpoczęciem bezpośrednio przez koncern JLR – powiedział wiceprezes BAH odpowiedzialny za pion importerski Arkadiusz Miętkiewicz.

>> Promocja: do końca listopada roczny abonament premium StockWatch.pl w cenie 6 miesięcy! Sprawdź!

W przesłanym dokumencie Jaguar Land Rover Deutschland informuje jednocześnie, że w okresie przejściowym obowiązują dotychczasowe plany sprzedażowe oraz że koncern JLR będzie, jak dotychczas, współpracować z BAP w zakresie zapewnienia ciągłości działania sieci dilerskiej.

British Automotive Holding to generalny importer, wyłączny przedstawiciel na Polskę oraz diler samochodów Jaguar, Land Rover i Aston Martin. W ciągu ponad 15 lat działalności na rynku motoryzacyjnym spółka sprzedała na polskim rynku ponad 14 tys. samochodów. Spółka od 2008 r. jest notowana na rynku głównym GPW.

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

    - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
    - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
    - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
    - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (o BAHOLDING)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku