January Ciszewski przymierza się do inwestycji w spółkę z branży kosmicznej

Omawiane walory: ,

Kontrolowany przez Januarego Ciszewskiego JR Holding ASI podpisał list intencyjny z SatRevolution. Negocjacje dotyczą opcji inwestycji w spółkę i wprowadzenia jej na rynek publiczny.

satrevolution, jrholding, akcje, list, intencyjny, technologie,

Fot. fb/SatRevolution

Na podstawie listu intencyjnego spółka kontrolowana przez Januarego Ciszewskiego i SatRevolution będą negocjować kwestię nawiązania potencjalnej współpracy w trzech aspektach:

 • współpracę stron mającą na celu doprowadzenie do wejścia SatRevolution lub podmiotu wchodzącego w skład jej grupy kapitałowej do zorganizowanego obrotu na rynku regulowanym lub w alternatywnym systemie obrotu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.
 • wsparcie udzielone przez JR Holding i osoby fizycznej w zakresie doradztwa w sprawach gospodarczych, komunikacyjnych, korporacyjnych związanych z wprowadzeniem SatRevolution lub podmiotu wchodzącego w skład jej grupy kapitałowej do zorganizowanego obrotu na rynku regulowanym lub w alternatywnym systemie obrotu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie poprzez połączenie z publiczną spółką akcyjną w ramach realizacji transakcji odwrotnego przejęcia.
 • udzielenie przez JR Holding finansowania rozwoju działalności SatRevolution.
>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

SatRevolution to spółka, która działa w branży kosmicznej i zajmuje się kompleksowo projektowaniem, produkcją i umieszczaniem na orbitach okołoziemskich nanosatelitów obserwacyjnych zbierających dane optyczne. Spółka zamierza rozwijać swoje technologie oraz usługi w zakresie dostarczania danych optycznych wysokiej rozdzielczości, a także zamierza rozwinąć swoją działalność na rynkach zagranicznych. Na początku 2021 r. wrocławska spółka planuje zakończyć pracę nad trzema satelitami (SWIFT, AuroraSat i StreamSat), a w połowie roku ma być gotowa do zaprezentowania czterech kolejnych. Do czerwca przyszłego roku, w ramach dwóch lotów ze SpaceX, wszystkie mają zostać wyniesione na orbitę.

Szczegółowe zasady, zakres oraz warunki finansowe dotyczące współpracy JR Holding i SatRevolution mają ustalić w drodze negocjacji. Jak zaznaczono, ewentualna umowa będzie poprzedzona badaniem due diligence. Umowa powinna zostać podpisana do 31 marca 2021 r.

JR Holding ASI jest spółką inwestycyjną notowaną na rynku NewConnect od listopada 2012 r. Emitent planuje również przenieść notowania na rynek główny GPW w Warszawie. Kurs akcji spółki rośnie w czwartkowe południe o 3,04 proc. do 13,55 zł.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o JRHolding, satrevolution)

 • JR Holding ASI zainwestował 4 mln zł w Motivizer w zamian za ok. 45 proc. udziałów

  Motivizer pozyskał 4 mln zł na rozwój systemu wspierającego zarządzanie HR w firmie oraz ekspansję na rynku międzynarodowym. Motivizer pozyskał środki od JR Holding ASI w zamian za 44,92 proc. udziałów. Spółka planuje także w najbliższym czasie ekspansję na rynki Europy, w tym: Czechy, Hiszpanię i Włochy.

 • JR Holding ASI objął 11,97 proc. nowych akcji spółki Ekipa

  JR Holding ASI podpisał z spółką Ekipa umowę, na podstawie której objął nowo wyemitowane akcje imienne serii C, które po rejestracji będą stanowić 11,97 proc. kapitału zakładowego Ekipy oraz będą uprawniać do 11,97 proc. głosów na walnym zgromadzeniu. Kur akcji JR Holding rośnie w piątek rano o prawie 4 proc.

 • Strategia JR Holding ASI zakłada 200-500 mln zł inwestycji w latach 2021-2022

  JR Holding ASI dokonał aktualizacji strategii rozwoju na lata 2020-2022, zgodnie z którą spółka zamierza osiągnąć do końca 2022 r. wartość aktywów w portfelu inwestycyjnym na poziomie 3 mld zł oraz rozpocząć pierwsze inwestycje w spółki zagraniczne i globalne, a także zainwestować w latach 2021-2022 środki w wysokości od 200 mln zł do 500 mln zł m.in. w projekty z obszaru Digital Business.

 • Zielono na GPW. JSW drożeje po wynikach, a Allegro kontynuuje odbicie

  Zdecydowanie tematy lokalne zdominowały przedpołudniową część piątkowej sesji na warszawskiej giełdzie. Oprócz kontynuującego odbicie Allegro, w centrum uwagi są spółki wynikowe z JSW na czele. We wzrostach pomaga "zielona" Europa.

 • JR Holding ma list intencyjny dot. wprowadzenia spółki Ekipa na giełdę

  JR Holding podpisał list intencyjny ze spółką Ekipa, dotyczący wsparcia spółki w jej wprowadzeniu na rynek akcji NewConnect lub rynek regulowany GPW poprzez połączenie z publiczną spółką akcyjną w ramach realizacji transakcji odwrotnego przejęcia.Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR