Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Jarosław Kaczyński wystąpił z interwencją poselską do Prokuratora Generalnego RP ws. GetBacku

Opublikowano: 2019-01-10 17:50:54

Omawiane walory:

Interwencja to efekt wniosków składanych jeszcze jesienią ub.r. przez członków Stowarzyszenia Poszkodowanych Obligatariuszy GetBack.

(Fot. PiS/fb)

O podjęciu interwencji biuro poselskie Jarosława Kaczyńskiego poinformowało w piśmie skierowanym do Stowarzyszenia Poszkodowanych Obligatariuszy GetBack. Artiom Bujan w rozmowie z redakcją StockWatch.pl podkreślił, że dotyczy ona aktywizacji wymiaru sprawiedliwości pod kątem realnej pomocy poszkodowanym.

– Jeśli chodzi o interwencję poselską, dotyczy ona aktywizacji wymiaru sprawiedliwości pod kątem realnej pomocy poszkodowanym w sprawie GetBack, m.in. klientów jednego z banków i domu maklerskiego, który był szczególnie aktywny przy sprzedaży papierów. Z tego co się orientuję, to postępowanie wg stanu na wrzesień-październik 2018 dotyczyło szkód wyrządzonych przez byłego prezesa GetBacku. Tymczasem proszę pamiętać, ze wiele osób stało się posiadaczami obligacji nie w wyniku działań GetBacku, tylko działań banków. To była oferta banków. – mówi Artiom Bujan, prezes Stowarzyszenia Poszkodowanych Obligatariuszy GetBack.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

W połowie grudnia ubiegłego roku Stowarzyszenie zorganizowało protest pod Ministerstwem Sprawiedliwości. Podczas pikiety obligatariusze apelowali do Prokuratora Generalnego Zbigniewa Ziobro o realną pomoc w odzyskaniu pieniędzy.

– Chodzi nam oto, aby Prokuratura skierowała sprawę na drogę cywilną, sądową celem realnej pomocy w odzyskaniu środków. Nasze wnioski dotyczyły też innych nieprawidłowości, które miały miejsce na rynku, chcemy żeby Prokuratura zwróciła na to uwagę. Nieprawidłowości są faktem, to właśnie przez to spora grupa ludzi stała się posiadaczami obligacji, które sprzedawcy określali jako bezpieczne lub nawet super bezpieczne. – dodaje Artiom Bujan.

Sprawą oferowania obligacji GetBack zajmują się równolegle Prokuratura Regionalna w Warszawie, KNF, UOKiK i Rzecznik Finansowy. Prezes UOKiK poinformował niedawno o etapach 6 prowadzonych obecnie postępowań w sprawie oferowania i sprzedaży feralnych obligacji, w szczególności przeciwko Idea Bankowi w sprawie naruszenia zbiorowych interesów oraz przeciwko Polskiemu Domowi Maklerskiemu w sprawie uznania postanowień wzorca umowy za niedozwolone. Wskazał również, że w sytuacji stwierdzenia przez UOKiK naruszeń praw konsumentów, prawomocne decyzje będą realnym wsparciem dla poszkodowanych, stanowiąc prejudykat. Oznacza to, że poszkodowali będą mogli powołać się na te rozstrzygnięcia, gdy zdecydują się dochodzić swoich roszczeń związanych z nabyciem obligacji GetBack.

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

    - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
    - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
    - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
    - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (o getback)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku