StockWatch.pl

Jest kolejna rekomendacja dla CD Projektu z wyceną grubo powyżej 200 zł za akcję

Omawiane walory:

DM mBanku w raporcie z 4 lutego podniósł wycenę akcji producenta gier wideo do 217,70 zł. Biuro prognozuje, że w przyszłym roku CD Projekt sprzeda 21 mln sztuk Cyberpunka. W poniedziałek kurs akcji spółki rośnie o 1,5 proc. do 181 zł. 

(Fot. screenshot z gameplay Cyberpunk 2077)

DM mBanku coraz mocniej wierzy w sukces najnowszej produkcji CD Projektu. Biuro w lutowej rekomendacji podniosło cenę docelową jednej akcji o 28 proc. do 217,40 zł, choć już samo zalecenie obniżyło z kupuj do akumuluj.

Przypomnijmy, że w rekomendacji z 23 listopada ub.r. analitycy DM mBanku wycenili jeden walor CD Projektu na 170,40 zł. Ale kurs akcji na GPW w zaledwie 1,5 miesiąca z nawiązką zrealizował zasięg wzrostów. Już w I połowie stycznia za jeden walor spółki płacono ponad 177 zł, a pod koniec miesiąca nawet ponad 200 zł. Obecnie akcje CD projektu kosztują na rynku 181 zł. Dotychczas najwyższa cena, jaką płacono za papiery spółki, to 222,40 zł z sierpnia ub.r.

– Podtrzymujemy nasze pozytywne podejście do spółki oraz podwyższamy oczekiwania dotyczące sprzedaży Cyberpunk 2077 (C2077) w roku z 17,9 mln sztuk do 21 mln sztuk. Argumentem przemawiającym za podniesieniem oczekiwań jest bardzo dobra sprzedaż gry Red Dead Redemption 2 (RDR2), która według szacunków osiągnęła sprzedaż 15 mln sztuk w 8 dni oraz 17 mln sztuk w 12 dni. Według analityków rynkowych, RDR2 może sprzedać do 24 mln sztuk w okresie do 31 marca 2019 roku, prowadząc dystrybucję wyłącznie na konsole XONE oraz PS4. – uważa Piotr Bogusz, analityk DM mBanku.

Od momentu wydania p[oprzedniej (listopadowej) rekomendacji kurs akcji CD Projektu wzrósł o 28 proc. Kliknij, aby powiększyć.

Analityk dodaje, że potencjalna baza docelowa graczy C2077 powinna być większa, przy założeniu premiery gry na wszystkie platformy. W swoich prognozach analityk uwzględnił obniżkę prowizji Steam (do 20 proc.) dla producentów gier, których produkcje wygenerują więcej niż 50 mln USD przychodu. Przysłowiowa łyżką dziegciu w beczce miodu jest z kolei obniżka szacunków sprzedaży Gwinta. Biuro podtrzymało też konserwatywne podejście dotyczące planów wydawniczych kolejnych jednoosobowych kampanii do gry Gwint.

– Oczekujemy, że w 2019 roku pojawi się znacznie więcej materiałów z C2077 oraz rozpocznie się bardziej intensywna kampania promocyjna, co powinno wspierać zachowanie się kursu CD Projektu. Niewątpliwie istotnym momentem pod względem informacyjnym będą targi E3, które odbędą się na początku czerwca w Los Angeles. Ze względu na zakładaną słabą sprzedaż gry Wojna Krwi oraz coraz niższą sprzedaż W3, zakładamy istotny spadek wyników r/r w 4Q’18. Niemniej zaznaczamy, że najistotniejszymi czynnikami wpływającymi na notowania CDR będą informacje o Cyberpunku 2077. – zaznacza Piotr Bogusz, analityk DM mBanku.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Sukces RDR2 rozpala wyobraźnię analityków

DM mBanku jeszcze kilka miesięcy temu z dużym dystansem podchodził do akcji CD Projektu. Niemal wszystkie poprzednie rekomendacje biura były znacznie poniżej ceny rynkowej. Zmiana nastawienia nastąpiła dopiero jesienią ub.r., gdy kurs akcji CD Projektu wszedł w korektę. W październiku analitycy podnieśli zalecenie do redukuj, a cenę docelową do 136,30 zł, do czego zresztą kurs na GPW szybko wyrównał. Jednak prawdziwym punktem zwrotnym okazała się końcówka października, gdy na rynku z przytupem zadebiutowała gra Red Dead Redemption 2. Niespełna miesiąc później, w raporcie z 23 listopada, biuro nie tylko po raz pierwszy zaleciło kupno akcji, ale też wyceniło jeden walor na 170,40 zł, czyli o 21 proc. powyżej bieżącego kursu na GPW.

Zobacz aktualną analizę techniczną CD Projektu >>> KLIKNIJ

Red Dead Redemption 2 szybko stał się nieformalnym benchmarkiem dla tworzonego przez CD Projekt Cyberpunka. Maklerzy we wszystkich ostatnich rekomendacjach odnosili się do skali sukcesu produkcji Take-Two. Tymczasem od premiery RDR2 sprzedało się w ponad 23 mln egzemplarzach. Wynik imponujący, ale dla sporej części analityków niewystarczający, co m.in. sprowokowało ubiegłotygodniową przecenę Take-Two.

DM mBanku to nie jedyne biuro, które widzi kurs akcji CD Projektu powyżej 200 zł. W styczniu głośno było o rekomendacji banku Morgan Stanley, który wycenił jeden walor warszawskiego studia na 240 zł, a całą grupę na blisko 24 mld zł. Jeśli scenariusz amerykańskich analityków zrealizuje się, notowania CD Projektu czekają nowe rekordy.

Wyceny powyżej 200 zł za akcję utrzymują także analitycy Vestor DM (202 zł), DM Trigon (237 zł) oraz DM BOŚ (240 zł).

Rekomendacja dla CD Projektu pochodzi z „Przeglądu miesięcznego: luty 2019. Opracowanie powstało 4 lutego 2019 r. Autorem rekomendacji jest Piotr Bogusz, analityk DM mBanku. Raport ze skrótem Przeglądu miesięcznego jest do pobrania TUTAJ

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT CDPROJEKT, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • 14 najciekawszych polskich akcentów na targach gamescom

  Na największych targach gier w Europie zobaczymy ponad 40 oficjalnych stoisk z polskimi grami. Dziesiątki kolejnych firm do Kolonii jedzie na zakulisowe spotkania biznesowe. Wśród nich spora grupa spółek związanych z GPW. StockWatch.pl przygotował zestawienie 14 najciekawszych polskich akcentów na tegorocznym gamescomie.

 • Rynek próbuje łapać oddech

  Po bardzo ciężkim początku sierpnia, dziś rynki próbowały złapać nieco oddechu. Większość parkietów europejskich zyskiwała we wtorek w okolicach 0,5 proc.

 • CD Projekt wyda grę karcianą w uniwersum Cyberpunka 2077

  CD Projekt we współpracy z firmą CMON wyda grę Cyberpunk 2077 - Afterlife: The Card Game. Karcianka trafi do sprzedaży w 2020 r.

 • Odliczanie do decyzji FED, w grze ZE PAK i CD Projekt

  W środę w centrum uwagi są spółki publikujące wyniki finansowe oraz ZE PAK, który stał się celem wezwania. W szerszej perspektywie pierwszoplanowym wydarzeniem jest wynik posiedzenia Fed.

 • Cisza przed burzą, w centrum uwagi ECB, wyniki spółek i dane makro

  W poniedziałek na mapie warszawskiego rynku przeważa kolor czerwony, ale skala przeceny pozostaje symboliczna. W gronie spadkowiczów jest m.in. Orange Polska, które w tym tygodniu opublikuje wyniki kwartalne. Mimo porannej flauty, tydzień zapowiada się gorąco. W kolejnych dniach poznamy decyzję ECB, wyniki spółek i ważne dane makro.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com