Jest wezwanie na akcje Travelplanet.pl z 11-proc. przebitką

Omawiane walory:

Czeska Invia.cz i prezes Travelplanet.pl chcą w ramach wezwania dokupić pakiet akcji emitenta i przejąć nad nim pełną kontrolę. Wzywający deklaruje umocnienie pozycji giełdowej spółki w segmencie e-turystyki na rynku polskim.

W ostatnich dniach ciekawie zrobiło się na polu wezwań. W ubiegłym tygodniu niespodziewanie pojawiło się wezwanie na akcje Ciechu. W poniedziałek pojawiły się kolejne dwa. Pierwsze dotyczy EC Będzin i dotyczy jedynie 3.150 akcji. Wzywającym jest Przedsiębiorstwo Usługowe Utech razem ze spółką zależną, które oferują 21,60 zł za akcję. W poniedziałek za jedną akcję elektrociepłowni płacono 20 zł. Oferta dotyczy 0,10 proc. akcji, które mają zapewnić 66-proc. udział.

Drugie wezwanie dotyczy Travelplanet.pl. i opiewa na 1.144.863 akcji uprawniających do 48,35 proc. akcji. Wzywającym jest Jerzy Krawczyk i czeska firma Invia.cz, spółka portfelowa giełdowego MCI Management i jednocześnie konkurent z branży e-turystycznej. Dzięki złożonej propozycji zamierzają przejąć pełną kontrolę nad giełdową spółką. W akcjonariacie Travelplanet.pl oprócz Invia.cz (44,44 proc.) i Jerzego Krawczyka (7,21 proc.) znaczące pakiety mają Investors TFI (21,17 proc.) i Fajna Holdings Limited (5,07 proc.). Zapisy będą przyjmowane od 28 marca 2014 r. do 28 kwietnia 2014 r.>> Aktualny skład akcjonariatu sprawdzisz tutaj.

– Nabywający zamierza zacieśnić relacje biznesowe ze spółką, które umożliwią osiągnięcie efektów synergii i pozwolą na realizację kolejnego etapu budowy grupy działającej w segmencie e-turystyki w regionie Europy-Środkowo-Wschodniej. Intencją nabywającego jest również wzmocnienie pozycji spółki na polskim rynku usług turystycznych, poprawę jakości świadczonych usług w oparciu o nowe technologie oraz dalszy rozwój spółki nie dokonując przy tym znaczących zmian w podstawowym profilu jej działalności. W ocenie nabywającego skuteczne przeprowadzenie wezwania stworzy możliwości do tego, aby spółka umocniła pozycję czołowego podmiotu w segmencie e-turystyki na rynku polskim. – czytamy w komunikacie dotyczącym wezwania.

Cena zaproponowana w wezwaniu wynosi 4,50 zł i jest wyższa o 11 proc. od poniedziałkowego kursu zamknięcia. W ciągu ostatnich sześciu miesięcy akcje Travelplanet.pl zyskały 13 proc, a 12-miesięczna stopa zwrotu wynosi blisko 40 proc.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT travelpl, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Raport: Wezwania na akcje w 2014 roku

  Na tegorocznym liczniku jest już 17 wezwań. Do ubiegłorocznego rekordu jeszcze daleko, ale eksperci nie przekreślają szans na jego pobicie. W II połowie roku zachętą dla dużych graczy będą kuszące wyceny oraz podaż ze strony OFE, które potrzebują szybkiego wyjścia z inwestycji. Sprawdziliśmy, gdzie jeszcze w tym roku grube ryby będą szukały okazji do przejęć.

 • Techniczny sprawdzian dla czterech giełdowych siłaczy

  Marcowa korekta dobrała się do skóry wielu spółkom. Są jednak okazy, którym fala wyprzedaży nie przeszkadza w zdobywaniu nowych szczytów cenowych. StockWatch.pl z pomocą eksperta z SGH przyjrzał się kursom akcji czterech spółek, które maszerują równą techniczną drogą.

 • Giełda po wynikach: Ranking najbardziej zadłużonych spółek

  Zadłużone=zagrożone? Niekoniecznie, ale warto mieć świadomość, że zadłużenie odsetkowe giełdowych firm szybko rośnie. Jego wartość przez rok skoczyła o 42 mld zł. Sprawdziliśmy, którym spółkom dług zaczyna niebezpiecznie ciążyć.

 • Travelplanet odwołał prognozę wyników na 2011 r.

  Turystyczna spółka wycofała się z wcześniej ogłoszonych prognoz. Na tę chwilę nie wiadomo, jakie mogą być jej wyniki za rok 2011.

 • 6 giełdowych misiów, które mogą dobrać się do miodu

  Pierwsze duże spółki pokazały wyniki za III kwartał, w większości zadowalające. To dobrze wróży, ale konfitury dla inwestorów kryją się w małych i średnich spółkach, które od długiego już czasu są w niełasce rynku. Sprawdziliśmy, kto w tym sezonie może pokazać ponadprzeciętne zyski.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR