JR Holding ASI objął 11,97 proc. nowych akcji spółki Ekipa

Omawiane walory:

JR Holding ASI podpisał z spółką Ekipa umowę, na podstawie której objął nowo wyemitowane akcje imienne serii C, które po rejestracji będą stanowić 11,97 proc. kapitału zakładowego Ekipy oraz będą uprawniać do 11,97 proc. głosów na walnym zgromadzeniu. Kur akcji JR Holding rośnie w piątek rano o prawie 4 proc.

jrholding, ekipa, friz, umowa, akcje,

Fot. fb/Friz

– Zarząd spółki podaje niniejszą informację z uwagi na fakt, iż zawarcie umowy jest kolejnym etapem realizacji projektu z Ekipą, o czym spółka informowała w trybie raportów (…) z dn. 19 listopada 2020 r. (w którym poinformowała o podpisaniu z Ekipą listu intencyjnego) oraz (…) z dn. 16 grudnia 2020 r. (w którym poinformowała o zawarciu z Ekipą umowy współpracy, której przedmiotem jest doprowadzenie do wejścia Ekipy na rynek regulowany lub do alternatywnego systemu obrotu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie poprzez połączenie z publiczną spółką akcyjną w ramach realizacji transakcji odwrotnego przejęcia) – czytamy w komunikacie.

Zawarcie umowy jest wynikiem realizacji strategii rozwoju spółki na lata 2020-2022 polegającej na inwestycji w perspektywiczne branże między innymi związane z nowymi technologiami i nowoczesnymi mediami, sztuczną inteligencją, produkcją i wydawaniem gier komputerowych, biotechnologią oraz fotowoltaiką.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Wcześniej JR podawał, że nawiązanie współpracy ze spółką Ekipa i jej liderem Frizem wpisuje się w strategię rozwoju, która przewiduje inwestowanie w nowoczesne podmioty z branży technologicznej. Friz należy do największych influencerów w naszym kraju, a upublicznienie spółki Ekipa poprzez odwrotne połączenie z pewnością wzbudzi duże zainteresowanie wśród inwestorów.

JR Holding ASI jest spółką inwestycyjną notowaną na rynku NewConnect od listopada 2012 r., która wygasza działalność w segmencie nieruchomości komercyjnych oraz zwiększa zaangażowanie w nowe projekty inwestycyjne. Spółka została wpisana przez Komisję Nadzoru Finansowego do Rejestru Zarządzających Alternatywnymi Spółkami Inwestycyjnymi.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o JRHolding)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR