Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

JSW przedstawiła rekomendację dywidendy za 2018 r.

Opublikowano: 2019-03-13 17:07:18

Omawiane walory:

Zarząd Jastrzębskiej Spółki Węglowej (JSW) zamierza rekomendować wypłatę dywidendy za 2018 rok na poziomie poniżej 30 proc. skonsolidowanego zysku netto w wysokości 1,71 zł na akcję. W środę akcje spółki podrożały o ponad 4 proc. i były najmocniejszym punktem w indeksie WIG20.

(Fot. JSW)

– Po dokonaniu obligatoryjnego pokrycia straty netto powstałej w pozycji ‚Inne całkowite dochody’ oraz po dokonaniu pokrycia straty netto powstałej na dzień pierwszego zastosowania MSSF 9 w pozycji ‚Instrumenty finansowe’, pozostałą część wyniku finansowego za 2018 rok zarząd JSW proponuje przeznaczyć na kapitał rezerwowy z przeznaczeniem na sfinansowanie planów inwestycyjnych JSW – czytamy w komunikacie.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Zaproponowano też, by dzień dywidendy ustanowić na 27 sierpnia, a wypłaty dywidendy na 10 września.

Uwzględniając środowy wzrost kursu akcji JSW o 4,2 proc. do 60,46 zł, stopa dywidendy wynosi 2,83 proc. Eksperci DM mBanku liczyli na znacznie wyższą dywidendę. Zdaniem Jakuba Szkopka, w tym roku węglowa spółka mogłaby wypłacić nawet 5,90 zł na akcję.

W czerwcu 2018 r. akcjonariusze JSW zdecydowali o niewypłacaniu dywidendy za 2017 r. Poprzednim razem spółka dzieliła się zyskiem z akcjonariuszami w 2013 r. Wówczas JSW wypłaciła 2,52 zł na akcję, co dało stopę dywidendy na poziomie 3,8 proc.

W marcu 2018 r. JSW podjęła decyzję o zawieszeniu stosowania polityki dywidendowej w zakresie przeznaczenia wypracowanych wyników finansowych za rok obrotowy zakończony 31 grudnia 2017 roku. Zgodnie z polityką dywidendową stosowaną przez spółkę, zarząd spółki w 2018 r. powinien był rekomendować walnemu zgromadzeniu JSW wypłatę dywidendy na poziomie co najmniej 30 proc.
skonsolidowanego zysku netto za 2017 r.

Wyniki finansowe JSW i Grupy JSW zostaną opublikowane 14 marca br.

Grupa JSW to największy producent wysokiej jakości węgla koksowego typu 35 (hard) i znaczący producent koksu w Unii Europejskiej. Spółka jest notowana na GPW od 2011 r.

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

    - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
    - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
    - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
    - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (o jsw)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku