X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

JSW: Ryzyko obniżenia produkcji wskutek wstrząsu sięga 380 tys. ton

Opublikowano: 2018-05-16 08:45:17

Omawiane walory:

Jastrzębska Spółka Węglowa (JSW) identyfikuje ryzyko obniżenia produkcji węgla w roku bieżącym w maksymalnej wysokości 380 tys. ton wskutek wstrząsu górotworu w ruchu Zofiówka.

– JSW dokonał wstępnej oceny skutków zdarzenia związanego z wystąpieniem w dniu 5 maja br. samoistnego wstrząsu wysokoenergetycznego w rejonie przygotowywanym do eksploatacji w 3 kwartale br. W związku z tym JSW poinformowała kontrahentów o zaistnieniu siły wyższej zgodnie z postanowieniami odpowiednich umów handlowych. Spółka identyfikuje ryzyko obniżenia produkcji węgla w roku bieżącym w maksymalnej wysokości 380 tys. ton wskutek zdarzenia, w stosunku do zakładanego planu produkcji węgla w przyjętej przez spółkę strategii JSW z uwzględnieniem spółek zależnych GK JSW na lata 2018-2030 – czytamy w komunikacie.

>> 5 wskazówek, które pozwolą wprowadzić Twój handel na akcjach na wyższy poziom

Zarząd JSW informuje jednocześnie, że zdarzenie może nie mieć wpływu na realizację zobowiązań kontraktowych, w związku ze stanem zapasów węgla na dzień 31 marca 2018 roku i możliwościami produkcyjnymi kopalni.

Pełne skutki zdarzenia, w tym jego wpływ na sytuację ekonomiczną JSW, będą możliwe do oszacowania po przedstawieniu wniosków przez komisję powołaną przez Wyższy Urząd Górniczy w Katowicach, wskazano także.

Grupa JSW to największy producent wysokiej jakości węgla koksowego typu 35 (hard) i znaczący producent koksu w Unii Europejskiej. Spółka jest notowana na GPW od 2011 r.

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

    - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
    - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
    - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
    - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (o jsw)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku