X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

JSW wypłaci 550 mln zł wcześniej wstrzymanych świadcz. pracowniczych w 2018-2019

Opublikowano: 2017-12-07 08:53:23

Omawiane walory:

Jastrzębska Spółka Węglowa (JSW) zawarła ze stroną społeczną porozumienie, na mocy którego wypłaci zawieszone wcześniej świadczenia na rzecz pracowników w wysokości ok. 350 mln zł w 2018 r. i ok. 200 mln zł w 2019 r.

– Biorąc pod uwagę poprawę sytuacji finansowej JSW, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom pracowników, zarząd spółki po przeprowadzeniu negocjacji ze stroną społeczną oraz analizie zapisów porozumienia z obligatariuszami z dnia 29 sierpnia 2016 r. […] podpisał w dniu 5 grudnia 2017 r. porozumienie, na mocy którego spółka w latach 2018 i 2019 wypłaci przywrócone świadczenia. W roku 2018 spółka wypłaci świadczenia na rzecz pracowników w łącznej wysokości około 350 mln zł, a w roku 2019 około 200 mln zł – czytamy w komunikacie.

>> Zobacz także: Polskie górnictwo pilnie potrzebuje nowych technologii

W połowie września 2015 r. JSW zawarła porozumienie z reprezentatywnymi organizacjami związkowymi działającymi w spółce w sprawie ograniczenia części świadczeń na rzecz pracowników. Dawało ono możliwość skrócenia okresu obowiązywania zawieszenia wypłaty niektórych składników wynagradzania w przypadku zmiany sytuacji ekonomicznej spółki. >> Dołącz do dyskusji na forumowym wątku dedykowanym akcjom JSW

Grupa JSW to największy producent wysokiej jakości węgla koksowego typu 35 (hard) i znaczący producent koksu w Unii Europejskiej. Spółka jest notowana na GPW od 2011 r.

notowania

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

    - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
    - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
    - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
    - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (o jsw)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku