X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

KBJ z przytupem zamknął 2017 r.

Opublikowano: 2018-02-14 11:50:33

Omawiane walory:

Notowany na NewConnect dostawca oprogramowania biznesowego potwierdził wcześniejsze szacunki. Wyniki za 2017 r. okazały się lepsze od ubiegłorocznych prognoz zarządu oraz najwyższe w historii spółki.

(Fot. spółka)

IV kwartał 2017 roku KBJ zakończył z przychodami netto ze sprzedaży i zrównanymi z nimi na poziomie 8,33 mln zł, co daje wzrost r/r o blisko 1/5. Zysk netto podskoczył w tym okresie o 36 proc. do 1,85 mln zł.

Statystyki prezentują się jeszcze lepiej w ujęciu rocznym. Przychody za cały 2017 r. wyniosły 24,9 mln zł, co stanowi blisko 50-proc. skok r/r (16,8 mln zł w 2016 r.).

Na tak znaczny wzrost przychodów przełożyło się zwiększenie skali działalności, przeprowadzone w 2017 przejęcia, wyższa sprzedaż i przeprowadzone wdrożenia własnego oprogramowania. Niebagatelny wpływ miało także sfinalizowanie rozpoczętych w ubiegłym roku kontraktów, pozyskanie nowych klientów oraz rozszerzenie oferty spółki. – napisał w liście do akcjonariuszy Artur Jedynak, prezes KBJ.

>> Artyści Rynków – bezpłatne szkolenia i konferencje CMC Markets Sprawdź harmonogram w swoim mieście

Zysk netto za 2017 r. zamknął się rekordowym wynikiem 2,53 mln zł. Dla porównania warto dodać, że w całym 2016 r. dostawca oprogramowania biznesowego zarobił na czysto 1,4 mln zł.

– Wzrost zysku netto jest efektem odnotowanych w 2017 roku przychodów, w tym znacznie wyższych niż w poprzednich latach, przychodów pierwszego półrocza oraz rekordowych w historii spółki przychodów w IV kwartale. Uzyskany wynik jest również pochodną poprawy efektywności własnej spółki (w odniesieniu do zmiany struktury i modelu przychodów), zwiększonego udziału oprogramowania własnego oraz znacznej reorganizacji struktury i modelu zarządzania spółką. – dodał prezes spółki.

Warto dodać, że zarówno przychody jak i zyski okazały się wyższe od prognoz zarządu. Przypomnijmy, że opublikowany w listopadzie 2017 r. plan zakładał wypracowanie 23 mln zł przychodów netto ze sprzedaży oraz 1,8 mln zł zysku netto. >> Dołącz do dyskusji na forumowym wątku dedykowanym akcjom KBJ

– Zarówno czwarty kwartał jak i cały 2017 rok to dla KBJ okres dalszego dynamicznego wzrostu i konsekwentnie realizowanej strategii rozwoju firmy, dostarczającej nowoczesne rozwiązania IT dla klientów biznesowych. W ubiegłym roku spółka zrealizowała dwa przejęcia, poszerzyła bazę klientów zawierając szereg istotnych, z punktu widzenia dalszego rozwoju długoterminowych umów oraz wprowadziła na rynek kolejne własne produkty i rozwiązania. W następnych okresach zamierzamy dalej dynamicznie rozwijać ofertę produktową i usługową spółki – mówi Artur Jedynak, prezes zarządu KBJ.

KBJ dostarcza nowoczesne oprogramowanie biznesowe, wspomagające procesy cyfrowej transformacji. Oferta spółki dotyczy rozwiązań z zakresu analityki biznesowej, HR, ERP oraz budowy rozwiązań dedykowanych. Obecnie KBJ obsługuje 200 dużych przedsiębiorstw w 10 krajach na terenie Unii Europejskiej.

W środę na akcjach spółki nie zawarto jeszcze transakcji. Ostatnia pochodzi z czwartku, gdy jeden walor wyceniono na 15 zł.

notowania

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

    - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
    - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
    - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
    - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (o kbj)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku