KGHM ma umowę emisyjną z instytucjami dot. programu obligacji do 4 mld zł

Omawiane walory: , , , ,

KGHM Polska Miedź zawarł umowę emisyjną z instytucjami finansowymi dotyczącą programu emisji obligacji do kwoty 4 mld zł.

(Fot. spółka)

Instytucje z którymi spółka zawarła umowę to: PKO Bank Polski, Bank Handlowy w Warszawie, Bank Pekao i Santander Bank Polska jako organizatorzy i dealerzy.

Zarząd KGHM Polska Miedź rozważa pierwszą emisję w ramach programu obligacji, zgodnie z następującymi założeniami:

1) Emisja zostanie przeprowadzona w czerwcu 2019 roku w jednej albo kilku seriach.

2) Maksymalna łączna wartość nominalna obligacji wyniesie do 2.000.000.000 zł.

3) Termin zapadalności wyemitowanych obligacji będzie wynosił od 5 do 15 lat od daty emisji.

4) Obligacje będą niezabezpieczonymi obligacjami zwykłymi na okaziciela i będą oprocentowane według zmiennej stopy procentowej.

5) Obligacje zostaną zarejestrowane w depozycie papierów wartościowych prowadzonym przez Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych i zostaną wprowadzone do obrotu w Alternatywnym Systemie Obrotu Catalyst najpóźniej w terminie 3 miesięcy od dnia emisji.

KGHM Polska Miedź posiada szerokie portfolio projektów eksploracyjnych, rozwojowych i produkcyjnych w Polsce, Niemczech, Kanadzie, Chile i USA. Jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od 1997 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT handlowy, kghm, Pekao, pkobp, sanpl, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Bank Pekao będzie chciał wypłacić dywidendę, nawet jeśli dokona akwizycji

  Dopiero w II kwartale poznamy rekomendację PEKAO w kwestii dywidendy. Według zapewnień wiceprezesa Tomasza Kubiaka, bank nawet jeśli zdecyduje się na akwizycję, nadal będzie chciał podzielić się częścią zysku za 2019 rok z akcjonariuszami.

 • Globalny strach o zyski spółek paraliżuje giełdy, w grze Play, Pekao i LiveChat

  Czwartkowa sesja na największych giełdach w Europie rozpoczęła się od prawie 2-proc. spadków. Czerwono jest też na GPW. Inwestorzy obawiają się, że epidemia koronawirusa negatywnie odbije się na wynikach większości spółek. Wczoraj ostrzegał przed tym Microsoft.

 • Bank Pekao wypracował 684 mln zł zysku netto w IV kwartale 2019 r.

  Wyniki drugiego największego banku w Polsce okazały się nieco lepsze od konsensusu. W samym IV kwartale PEKAO odnotowało 684,39 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 749,23 mln zł zysku rok wcześniej i 670 mln zł konsensusu. Zarząd banku nie podjął jeszcze decyzji w sprawie rekomendacji odnośnie wypłaty dywidendy za rok 2019.

 • 5 giełdowych branż zarażonych koronabessą

  Epidemia koronawirusa to obecnie temat numer jeden. Świat żyje doniesieniami o nowych ogniskach choroby, kolejnych zgonach, odwoływanych imprezach, kontrolach na granicach czy zamkniętych zakładach produkcyjnych. To wszystko elektryzuje także inwestorów, bo każde takie zdarzenie ma realny wpływ na gospodarkę i wyniki spółek.

 • Gryglas z MAP: Można odejść od podatku miedziowego, jeśli KGHM miałby problemy

  Rząd mógłby rozważyć rezygnację z pobierania podatku od wydobycia niektórych kopalin - tzw. podatku miedziowego - jeśli sprawiłby on, że KGHM Polska Miedź ma ograniczone środki na inwestycje, ale na razie taka sytuacja nie ma miejsca, poinformował wiceminister aktywów państwowych Zbigniew Gryglas.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR