X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

KGHM przeprowadzi testy na utratę wartości aktywów w Chile i Kanadzie

Opublikowano: 2019-01-11 15:25:33

Omawiane walory:

KGHM Polska Miedź przeprowadzi testy na utratę wartości aktywów z tytułu zaangażowania we wspólne przedsięwzięcie Sierra Gorda SCM w Chile, aktywów Zagłębia Sudbury (w tym kopalni Morrison, McCreedy i projektu Victoria) w Kanadzie oraz kopalni Franke w Chile na dzień 31 grudnia 2018 r.

– W wyniku przeglądu parametrów techniczno-ekonomicznych kluczowych zagranicznych aktywów górniczych grupy kapitałowej KGHM Polska Miedź S.A. stwierdzono wystąpienie przesłanek świadczących o możliwości zmiany wartości odzyskiwalnej części tych aktywów – czytamy w komunikacie.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

W związku z tym spółka zobowiązana jest przeprowadzić testy na utratę wartości w celu oszacowania wartości odzyskiwalnej w odniesieniu do aktywów z tytułu zaangażowania we wspólne przedsięwzięcie Sierra Gorda SCM, aktywów Zagłębia Sudbury (w tym kopalni Morrison, McCreedy i projektu Victoria) oraz kopalni Franke.

– Dla pozostałych kluczowych zagranicznych aktywów górniczych nie stwierdzono przesłanek do przeprowadzenia testów – czytamy dalej.

KGHM Polska Miedź posiada szerokie portfolio projektów eksploracyjnych, rozwojowych i produkcyjnych w Polsce, Niemczech, Kanadzie, Chile i USA. Jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od 1997 r.

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

  - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
  - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
  - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
  - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (o kghm)

 • KGHM miał 684 mln zł zysku netto, 1.182 mln zł EBITDA w IV kw. 2018 r.

  Zysk netto na sprzedaży wyniósł 592 mln zł wobec 1.070 mln zł zysku rok wcześniej. Wynik EBITDA sięgnął 1.182 mln zł wobec 1.476 mln zł rok wcześniej. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 5.739 mln zł w IV kw. 2018 r. wobec 5.871 mln zł rok wcześniej. W 2018 r. spółka miała 1.657 mln zł skonsolidowanego […]

 • Lekkie wzrosty na GPW, miedź ciągnie w górę KGHM

  Odbicie na Wall Street oraz nowe zapisy w umowie ws. brexitu to główne czynniki napędzające wtorkowe wzrosty na giełdach. Na GPW w centrum uwagi są dziś akcje KGHM-u i Mirbudu.

 • KGHM ciągnie w górę WIG20, w grze Ursus i PCM

  Miedź na świecie drożeje i winduje cenę akcji KGHM-u powyżej 100 zł. Tak wysoko notowania spółki ostatnim razem były w marcu ubiegłego roku. Lubiński konglomerat przemysłowy jest dzisiaj bohaterem sesji i główną lokomotywą indeksu blue chipów. 

 • WIG20 na rollercoasterze, w górę ciągnie go Orlen i KGHM

  Giełdowy rollercoaster jedzie dalej. Tym razem WIG20 notuje mocne wzrosty. Inwestorom pozostaje trzymanie kciuków, aby z niego nie wypadł. Dużo spokojniej jest na małych i średnich spółkach.

 • Analiza techniczna 4 gorących spółek z sektora górniczego

  W pierwszych miesiącach tego roku na akcjach giełdowych kopalń uaktywnili się inwestorzy z dużym kapitałem. Zdaniem Wojciecha Kręckiego, autora portfela Cztery Fazy Rynku, na wykresach KGHM-u, JSW, Bogdanki i Prairie Mining lada dzień może dojść do ważnych rozstrzygnięć.Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku