X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Kredyt Inkaso dokonał wstępnego przydziału obligacji serii PA01

Opublikowano: 2017-12-14 19:05:10

Omawiane walory:

Kredyt Inkaso pozyska z publicznej emisji obligacji serii PA01 14,3 mln zł. Zapisy na walory złożyło 445 inwestorów indywidualnych. W najbliższym czasie spodziewana jest rejestracja obligacji w KDPW, zaś ich debiut na rynku Catalyst planowany jest w styczniu 2018 r.

– Kończymy pierwszą publiczną emisję obligacji w naszej historii. Traktujemy to jako przetarcie ścieżki przed kolejnymi seriami, które miało miejsce w bardzo wymagającym otoczeniu i dość trudnych warunkach rynkowych, głównie ze względu na duże natężenie konkurencyjnych ofert obligacji kierowanych do inwestorów detalicznych. Zaufało nam jednak niemal pół tysiąca inwestorów indywidualnych, co w naszej ocenie stanowi bardzo dobry prognostyk w kontekście emisji kolejnych serii – komentuje Jarosław Orlikowski, p.o. prezesa Kredyt Inkaso. – Jestem przekonany, że inwestorzy dobrze zainwestowali swoje pieniądze, które będą wsparciem dla realizacji naszych celów strategicznych, jakimi są m.in. systematyczny wzrost przychodów i marży operacyjnej – dodaje Jarosław Orlikowski.

>> Perspektywy przed EURUSD – bezpłatny raport >>

Uchwalony w połowie września bieżącego roku program zakłada emisje publiczne o łącznej wartości do 300 mln zł. Obligacje w ramach programu mogą być emitowane przez rok od zatwierdzenia przez KNF prospektu emisyjnego, czyli do listopada 2018 r.

Zapadalność obligacji serii PA01 wynosi cztery lata. Ich oprocentowanie w pierwszym okresie odsetkowym wynosi 5,5 proc. w skali roku, a w następnych będzie ustalone na bazie WIBOR 6M powiększonego o marżę 3,5 proc. w skali roku. Wypłata odsetek następować będzie co sześć miesięcy.

– Emisję obligacji serii PA01 można nazwać sondującą. W 2018 r. zamierzamy zaproponować inwestorom w ofertach publicznych kolejne emisje obligacji. Wierzymy, że bogata historia emisji obligacji, skuteczny model biznesowy oraz ambitne plany rozwoju Kredyt Inkaso będą doceniane przez inwestorów – podsumowuje Jarosław Orlikowski.

notowania

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

    - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
    - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
    - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
    - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (o kredytin)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku