X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Kruk ma umowę zakupu portfela wierzytelności w Rumunii o wartości 230 mln zł

Opublikowano: 2018-10-04 09:17:16

Omawiane walory:

Kruk podpisał umowę zakupu portfela wierzytelności konsumenckich od Patria Bank w Rumunii. Wartość nominalna portfela składającego się z blisko 10 tys. spraw wynosi 230 mln zł. Portfel będzie serwisowany przez Kruk Romania SRL. 

– W drugiej połowie roku zauważamy istotne ożywienie w zakresie podaży portfeli wierzytelności na rynku rumuńskim. To oznacza, że sprzedaż wierzytelności była i pozostanie elementem efektywnego i nowoczesnego zarządzania finansami banków w Rumunii. Cieszymy się, że po spokojnym początku roku nasi partnerzy biznesowi wracają na rynek z kolejnymi transakcjami – powiedział dyrektor generalny w Kruk Romania Tomasz Ignaczak, cytowany w komunikacie.

>> Zacznij inwestować już od 100 zł >> Nowa platforma inwestycyjna inPZU

Grupa Kruk jest obecna na rynku rumuńskim od 2007 roku. Od tego czasu zainwestowała ponad 1,4 mld zł w portfele wierzytelności od banków i innych instytucji. Kruk posiada biura w Bukareszcie oraz Târgovite a liczba pracowników w Rumunii przekracza obecnie 650 osób.

Kruk jest największą firmą zarządzającą wierzytelnościami w Polsce. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2011 r.

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

    - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
    - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
    - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
    - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (o Kruk)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku