Kruk rekomenduje wypłatę 5 zł dywidendy na akcję za 2018 r.

Omawiane walory:

Kruk zarekomenduje akcjonariuszom wypłatę dywidendy w wysokości 5 zł na akcję. Wypłata nastąpi w całości z kapitału zapasowego. 

– Rekomendacja co do wypłaty oraz wysokości dywidendy uwzględnia obecną sytuację finansową oraz dalszą realizację strategii, planów i perspektyw rozwoju grupy kapitałowej Kruk. Zarząd nie wyklucza rekomendacji wypłaty dywidendy w kolejnych latach, a decyzja o jej wydaniu będzie ustalana każdorazowo biorąc pod uwagę nadrzędne plany i perspektywy rozwoju, zapotrzebowanie na finansowanie inwestycji, a także aktualny poziom zadłużenia i sytuację finansową grupy kapitałowej Kruk – czytamy w komunikacie.

>> Włoska robota do wykonania – omówienie sprawozdania finansowego Kruk po IV kw. 2018 r.

Lider branży windykacyjnej zyskiem z akcjonariuszami dzieli się regularnie od 2015 r. Historia wypłat Kruka zaczęła się od stawki 1,50 zł na akcję i stopniowo rosła. Z zysku za 2016 i 2017 r. Kruk wypłacił 2 zł na akcję, a w ubiegłym roku zwiększył ją do 5 zł. Wówczas oprócz zysku osiągniętego w 2017 rok (29,5 mln zł) na dywidendę trafiła pula 64,5 mln zł z kapitału zapasowego.

Kalendarium dywidend Kruka.

Kruk jest największą firmą zarządzającą wierzytelnościami w Polsce. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2011 r. We wtorek na zamknięciu sesji jeden walor Kruka wyceniono na 162 zł, a całą grupę na 3,14 mld zł.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT Kruk, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Kruk miał wstępnie 62 mln zł straty netto w I kwartale 2020 r.

  Skonsolidowana strata netto KRUKa wyniosła 62 mln zł w I kwartale 2020 roku, podała spółka, powołując się na szacunkowe dane. KRUK dokonał aktualizacji wyceny portfela na łączną kwotę - 125 mln zł, uwzględniając oczekiwany wpływ pandemii COVID-19 m.in. na wielkość i tempo spłat z portfeli. Szacowana EBITDA gotówkowa grupy wyniosła 326 mln zł, co oznacza wzrost o 15 proc. r/r.

 • Agnieszka Kułton i Iwona Słomska odchodzą z zarządu Kruka

  Ze względów zdrowotnych rezygnację ze stanowiska członka zarządu złożyła Agnieszka Kułton odpowiedzialna za obszar zarządzania wierzytelnościami. Natomiast Iwona Słomska złożyła rezygnację z powodów osobistych. Piotr Krupa zarekomendował radzie nadzorczej, aby do zarządu dołączył Piotr Kowalewski.

 • Kruk uchwalił nowy program emisji obligacji o wartości 700 mln zł

  To już VII program emisji obligacji wrocławskiej spółki. Środki pozyskane z emisji długu zostaną przeznaczone na finansowanie ogólnych potrzeb korporacyjnych.

 • Pandemia koronawirusa podcięła skrzydła Krukowi

  W I kwartale KRUK zainwestował zaledwie 57 mln zł w pakiety własne o łącznym nominale 505 mln zł. Spadek inwestycji o 68 proc. w ujęciu rocznym grupa tłumaczy globalną sytuacją związaną z pandemią koronawirusa. Zarząd zakłada, że sytuacja epidemiczna i jej konsekwencje w Polsce i w krajach, w których grupa prowadzi działalność, będą mieć negatywny wpływ na wartość spłat w kolejnych miesiącach 2020 roku.

 • Kruk łapie okazje na własnych obligacjach KRUK chce skorzystać z niskich wycen na Catalyst i rusza ze skupem własnych obligacji. Windykator na zakup papierów wycenianych istotnie poniżej nominału przeznaczy 25 mln zł.

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR