X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Kruk wrócił na rynek obligacji. Spółka pozyskała 35 mln zł w prywatnej emisji

Opublikowano: 2018-10-15 16:31:01

Omawiane walory:

Kruk zakończył prywatną emisję i dokonał przydziału obligacji serii AE3 o łącznej wartości nominalnej 35 mln zł. Termin zapadalności obligacji wynosi 5 lat, a oprocentowanie będzie oparte o WIBOR 3M powiększony o marżę 3,50 p.p. Oferującym obligacje w imieniu emitenta był  mBank SA. Emisja została skierowana do inwestorów instytucjonalnych i była pierwszą emisją obligacji przeprowadzoną przez Kruk od czerwca 2017 r. (wówczas spółka wyemitowała papiery w euro) oraz pierwszą dokonaną w polskich złotych od grudnia 2016 roku.

– Pozytywnie oceniamy test dostępności finansowania po dłuższej przerwie, choć zastaliśmy rynek w trudniejszym momencie. Emisje obligacji pozostają jednym z naszych podstawowych źródeł finansowania zewnętrznego, zaraz obok kredytów bankowych. Inwestorzy w Polsce chcą mieć swobodny dostęp do instrumentów finansowych emitowanych przez jakościowe podmioty, podobnie jak na każdym innym rozwiniętym rynku kapitałowym na świecie, do których należymy. Pozytywny odbiór oferty traktujemy jako zaproszenie do kolejnych. Podaż wierzytelności pozostaje silna – od początku roku zainwestowaliśmy już ponad miliard złotych, a mamy apetyt na więcej – mówi Piotr Krupa, prezes Kruk SA.

Kruk, jako emitent, jest bardzo aktywny na rynku obligacji. Do dzisiaj spółka wyemitowała niezabezpieczone obligacje o wartości nominalnej ponad 2,1 mld zł, z czego ok. 851 mln zł zostało już wykupione zgodnie z harmonogramem. Obecnie na rynku Catalyst notowanych jest 19 serii obligacji Kruk SA o łącznej wartości nominalnej 1,3 mld zł z terminami wykupu w latach 2018-2022. Tylko w ciągu najbliższych pięciu lat spółka planuje odzyskać ponad 5 mld zł z nabytych portfeli wierzytelności, które są głównym źródłem spłaty zobowiązań finansowych.

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

  - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
  - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
  - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
  - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (o Kruk)

 • Koniec premier May?

  Wtorkowe głosowanie w brytyjskiej Izbie Gmin zakończyło się historyczną w swojej skali porażką premier T.May, która przegrała je 230 głosami, tak jak sugerowały weekendowe analizy.

 • Kruk szykuje publiczną ofertę obligacji wartych 25 mln zł

  Największa polska firma windykacyjna wkrótce ruszy z kolejną publiczną emisją obligacji. KRUK zaoferuje 5-letnie papiery dłużne z oprocentowaniem WIBOR 3M plus 3,5 p.p. marży.

 • Wzrosty w Warszawie, gorąco na PGNiG, Orange Polska i Medicalgorithmics

  Złagodzenie retoryki ze strony amerykańskich bankierów centralnych oraz informacje o planowanej kontynuacji negocjacji handlowych zaostrzyło inwestorom apetyt na akcje. W piątek rosną wszystkie warszawskie indeksy, a języczkiem u wagi jest wątek w aferze szpiegowskiej z udziałem byłego pracownika Orange Polska.

 • Kruk zainwestował 341 mln zł w portfele wierzytelności w IV kwartale 2018 r.

  KRUK zainwestował 341 mln zł w portfele wierzytelności o łącznej wartości nominalnej 2,6 mld zł w IV kw. 2018 r., tj. 65 proc. więcej r/r. W tym samym okresie spłaty z portfeli nabytych wyniosły 432 mln zł (wzrost o 15 proc. r/r).

 • Kruk pozyskał nowy kredyt o wartości 50 mln zł

  KRUK podpisał umowę o kredyt rewolwingowy z Bankiem Pocztowym. Nowa 5-letnia umowa zapewni dodatkowe finansowanie w wysokości do 50 mln zł. Łączna wartość wszystkich dostępnych linii kredytowych Grupy wynosi obecnie 1,8 mld zł.Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku