X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Kurs akcji Asseco SEE rośnie po publikacji szacunków wyników za III kw.

Opublikowano: 2018-10-10 13:12:17

Omawiane walory:

Asseco SEE spodziewa się ok. 17,9 mln zł skonsolidowanego zysku netto w III kw. 2018 r. co oznacza wzrost o ok. 60 proc. r/r. Pozytywnie na te informacje zareagowali inwestorzy. Na warszawskim parkiecie kurs akcji spółki rośnie o 4,4 proc.

(Fot. spółka)

– Zarząd Asseco South Eastern Europe po dokonanej analizie wstępnych skonsolidowanych danych finansowych za III kw. 2018 r., informuje, że o ile nie spłyną do spółki nowe nieoczekiwane informacje, spodziewa się skonsolidowanych wyników finansowych za III kw. 2018 r. istotnie odbiegających od osiągniętych w analogicznym okresie poprzedniego roku, tj.:
– skonsolidowanego wyniku na działalności operacyjnej grupy ASEE na poziomie ok. 18,3 mln zł (ok. 4,3 mln euro), czyli ok. 37 proc. wyższego niż za analogiczny kwartał ubiegłego roku oraz
– skonsolidowanego zysku netto grupy ASEE na poziomie ok. 17,9 mln zł (ok. 4,2 mln euro), czyli ok. 60 proc. wyższego niż za analogiczny okres ubiegłego roku – czytamy w komunikacie.

– Tak istotna spodziewana poprawa wyników finansowych grupy ASEE to efekt lepszych rezultatów we wszystkich segmentach działalności, przy czym w największym stopniu na tę poprawę wpłynęły operacje w segmencie ‚rozwiązania w sektorze bankowym’ – czytamy także.

Według spółki, poza czynnikami o charakterze operacyjnym, na wzrost skonsolidowanego zysku netto grupy ASEE wpłynęły także dodatnie różnice kursowe w tureckiej spółce ASEE, które są efektem przeszacowania pozycji bilansowych denominowanych w obcych walutach w związku z osłabieniem tureckiej liry.

Spółka uznała niniejszą informację za poufną, ponieważ dotyczy osiągnięcia przez spółkę w danym okresie sprawozdawczym wyniku finansowego istotnie odbiegającego od wyniku analogicznego osiągniętego w poprzednich latach oraz od danych prognozowanych przez analityków.

– Jednocześnie zarząd podkreśla, że wartości oraz informacje zamieszczone powyżej mają charakter szacunkowy i wstępny, a ostateczne dane finansowe spółka przekaże w skonsolidowanym raporcie kwartalnym za okres od 1 lipca do 30 września 2018 roku, który zgodnie z przyjętym kalendarzem publikacji raportów okresowych, opublikowany zostanie w dniu 24 października 2018 r. – czytamy także.

Asseco South Eastern Europe SA zajmuje się działalnością holdingową, polegającą przede wszystkim na zarządzaniu liniami biznesowymi, których działalność koncentruje się w aktualnie należących do Grupy ASEE spółkach z sektora IT z regionu Europy Południowo-Wschodniej i Turcji, a także na inwestowaniu w nowe spółki w tym regionie. ASEE SA prowadzi również działalność operacyjną w zakresie sprzedaży usług i oprogramowania wspierającego kanały komunikacji z klientami i procesy biznesowe (contact center), a także rozwiązań uwierzytelniających. Spółka jest notowana na GPW od 2009 r.

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

  - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
  - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
  - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
  - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (o ASSECOSEE)

 • 14 hojnych spółek, które w 2019 roku wypłacą 7,5 mld zł dywidend

  Sezon składania deklaracji dywidendowych ledwo ruszył, a na stole już pojawiły się propozycje idące w miliardy złotych. Wśród dotychczasowych rekomendacji nie zabrakło też takich, gdzie stopa dywidendy jest dwucyfrowa.

 • Asseco South Eastern Europe rekomenduje wypłatę 0,52 zł dywidendy na akcję

  Zarząd Asseco South Eastern Europe podjął uchwałę w sprawie zarekomendowania walnemu zgromadzeniu wypłaty dywidendy za rok obrotowy 2018 w wysokości 0,52 zł na jedną akcję.

 • Giełdowi faworyci DM mBanku na 2019 rok

  Grudzień to nie tylko czas podsumowań, ale także ostatni dzwonek na przygotowanie strategii inwestycyjnej na kolejny rok. W tym tygodniu garść wskazówek dał DM mBanku. Biuro w cyklicznym raporcie wytypowało blisko 30 spółek, które w przyszłym roku będą mocniejsze od szerokiego rynku. 

 • 16 najciekawszych propozycji dywidendowych marca

  W marcu kilkadziesiąt spółek z warszawskiej giełdy przedstawiło plany podziału ubiegłorocznych zysków. Sprawdziliśmy, kto złożył najciekawsze oferty swoim akcjonariuszom.

 • Faworyci DM mBanku na październik

  Dobre momentum makro w światowej gospodarce, napływ nowego kapitału do funduszy akcyjnych ETF i rosnąca relatywna atrakcyjność wycen spółek z EM vs. rynki rozwinięte to główne argumenty biura przemawiające za pozytywnym nastawieniem do rynku akcji. Na październikowej liście DM mBank umieścił blisko 30 spółek.Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku