Kurs Asseco Central Europe rośnie po propozycji hojnej dywidendy

Omawiane walory:

Akcjonariusze Asseco Central Europe zdecydują na walnym zgromadzeniu zwołanym na 29 marca o wypłacie dywidendy w wysokości 1,08 euro na akcję, podano w projektach uchwał na walne zgromadzenie.

Na dywidendę ma zostać przeznaczony cały zysk netto za 2016 r. w wysokości 10,16 mln euro, 3,71 mln euro z niepodzielonego zysku netto za 2009 r. 2,31 mln euro z zysku za 2010 r., 2,42 mln euro z zysku za 2012 r. oraz 4,47 mln euro z zysku za 2013 r., podano w projektach.

– Całkowita kwota dywidendy do podziału pomiędzy akcjonariuszy to 23.068.800 euro, tj. 1,08 euro na akcję – napisano także.

Proponowany dzień dywidendy to 5 kwietnia, a dzień jej wypłaty – 28 kwietnia 2017 r.

Asseco Central Europe odnotowało 11,73 mln euro skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w 2016 r. wobec 11,25 mln euro zysku rok wcześniej. W ujęciu jednostkowym zysk netto w 2016 r. wyniósł 10,16 mln euro wobec 11,79 mln euro zysku rok wcześniej.

W końcu grudnia 2016 r. Asseco Central Europe uzyskało potwierdzenie, że wniosek o udzielenie zezwolenia na przywrócenie akcjom formy dokumentu (zniesienie dematerializacji akcji) został złożony w Komisji Nadzoru Finansowego (KNF).

Asseco Central Europe należy do grupy Asseco Poland, w której odpowiada za rozwój biznesu w regionie Europy Środkowej.

Asseco Poland SA specjalizuje się w produkcji i rozwoju oprogramowania. Jest to największy software house z polskim kapitałem, ponad połowę przychodów grupy stanowią rozwiązania własne. Asseco jest szóstym największym dostawcą oprogramowania w Europie (wg rankingu Truffle100).

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT assecoslo, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • 11 ciekawych spółek z polskiej branży informatycznej

  Sektor IT jest w tym roku liderem wzrostów na GPW. Notowania akcji spółek informatycznych napędzają świetne wyniki, deklaracje wysokich dywidend oraz gra pod miliardowe przetargi w sektorze publicznym. StockWatch.pl sprawdził, które akcje spółek z branży warto zatrzymać w portfelu na dłużej.

 • 12 spółek przygotowuje wypłatę 1,1 mld zł dywidend w 2016 roku

  Tylko na przestrzeni minionego tygodnia spółki z GPW złożyły deklaracje podziału między akcjonariuszy puli ponad 1,1 mld zł z wypracowanych zysków. Wśród najnowszych propozycji nie zabrakło dywidend o stopie przekraczającej 5 proc.

 • 7 nowych propozycji dywidendowych na 2015 rok

  Najnowsze zapowiedzi zarządów spółek giełdowych potwierdzają, że tegoroczny sezon dywidendowy będzie obfity. Tylko w ostatnich dniach pojawiło się kilka propozycji, których stopa zaczyna się od 4 proc. i sięga nawet 10 proc.

 • Prognozy na marzec dla rynków akcji, surowców i towarów

  Zdaniem analityków marzec upłynie pod znakiem lekkiej korekty na GPW, która odchudzi indeks WIG o około 1 tys. pkt. Później warszawski parkiet powinien odrabiać zaległości względem zagranicznych rynków. Dużo większe emocji spodziewane są na rynku surowcowym, gdzie część towarów już załapała się na odwilż.

 • Prognozy wyników za IV kw. dla ośmiu spółek informatycznych

  Rosnące kursy akcji spółek IT to dobry sygnał dla akcjonariuszy przed najważniejszym w roku sezonem wynikowym. StockWatch.pl sprawdził, jakich wyników spodziewają się rynkowi eksperci po czołowych przedstawicielach branży oraz kogo typują do wypłaty najwyższych dywidend z ubiegłorocznych zysków.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR