Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Kurs Polwaksu rośnie po zmianie na stanowisku prezesa

Opublikowano: 2019-01-11 10:50:52

Omawiane walory:

Dominik Tomczyk zrezygnował z względów zdrowotnych. Nowym prezesem został Leszek Stokłosa, były szef w spółkach z grupy Tauron, Lotos i Orlen.

Dominik Tomczyk ustąpił ze stanowiska prezesa Polwaksu.

Dominik Tomczyk złożył rezygnację, ale jak zaznaczył, nie oznacza to całkowitego zakończenia współpracy z producentem parafin. Były prezes wciąż ma umowę o pracę na stanowisku doradcy ds. zarządzania. Dominik Tomczyk kierował Polwaksem w 2012 roku, gdy firma rozpoczęła swoją działalność w wyniku wyodrębnienia Lotos Parafiny ze struktur grupy Lotos.

Stery w Polwaksie objął Leszek Stokłosa. Nowy prezes w dotychczasowej karierze zajmował szereg stanowisk kierowniczych w spółkach z grupy Tauron, Lotos i Orlen.

– Karierę zawodową rozpoczął w Stanach Zjednoczonych w sektorze bankowym (Oak Brook Bank oraz MidAmerica Savings Bank), a następnie w polskich firmach HOOP SA i Grupie Kęty SA. W latach 2001 – 2003 uczestniczył w realizacji projektów dla funduszy inwestycyjnych Innova Capital oraz Raiffaisen Privet Equity Management. Od roku 2003 do 2012 związany z Grupą Kapitałową Grupy Lotos SA, gdzie pełnił wysokie funkcje zarządcze, w szczególności funkcje prezesa zarządu i dyrektora naczelnego w spółkach: Lotos Oil, Lotos Parafiny, Lotos Tank, Lotos Asfalt oraz zastępcy dyrektora generalnego Grupy Lotos SA. Następnie pracował w Republice Czeskiej, gdzie w latach 2012–2014 pełnił funkcje prezesa zarządu spółki Ceska Rafinerska – firma Joint Venture (Unipetrol as, Shell, Eni). Jako prezes zarządu firmy ViktoriaPetrol zarządzał w latach 2014-2015 projektem inwestycyjnym w wydobycie ropy naftowej w Republice Tadżykistanu. Potem m.in. związany był z Grupą Tauron Polska Energia, gdzie w spółce zależnej Biomasa pełnił funkcję prezesa zarządu (2016). Również funkcję prezesa zarządu pełnił w spółce Orlen Oil (2016-2017) a od roku 2017 w spółce Destylacje Polskie. – informuje spółka.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Inwestorzy pozytywnie przyjęli zmianę na stanowisku prezesa. W piątek kurs akcji producenta parafin rośnie o o 3,6 proc. do 7,98 zł. Jeszcze rano za jeden walor płacono nawet 8,30 zł, czyli najwięcej od czerwca 2018 r.

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

  - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
  - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
  - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
  - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (o polwax)

 • Orlen i Polwax próbują zakopać topór wojenny

  W Czechowicach-Dziedzicach odbyło się kilkugodzinne spotkanie zarządów spółek POLWAX i Orlen Projekt. Zarządy obu podmiotów podkreśliły konstruktywny przebieg rozmów, dotyczących sporu wokół budowanej przez Orlen Projekt instalacji do produkcji parafiny dla Polwaksu.

 • Analiza techniczna 5 gorących spółek z branży chemicznej

  Branża chemiczna wraca do łask inwestorów. W ciągu zaledwie trzech miesięcy indeks WIG-Chemia wzrósł o ponad 23 proc. Wojciech Kręcki, autor portfela Cztery Fazy Rynku sprawdził, przy jakich poziomach cenowych warto zainteresować się akcjami czołowych spółek chemicznych notowanych na GPW.

 • Polwax odstąpił od umowy z Orlen Projekt na budowę instalacji odolejania

  POLWAX odstąpił od umowy z Orlen Projekt na budowę instalacji odolejania. Jednocześnie spółka zawarła porozumienie z ING Bankiem Śląskim, dot. przejściowych zasad współpracy, w ramach procedury na wypadek odstąpienia od umowy z Orlen Projekt.

 • 4 ciekawe spółki, w których grube ryby ukryły się pod progiem 5 proc.

  Fundusze dzięki bezpośrednim kontaktom z zarządami lepiej niż reszta rynku wiedzą, co dzieje się w biznesach poszczególnych spółek. Dlatego wzrost lub spadek ich zaangażowania, a szczególnie przejście progu 5 proc., jest cenną wskazówką lub wręcz nieformalną rekomendacją. Sprawdziliśmy, gdzie w styczniu doszło do najciekawszych roszad z udziałem grubych ryb.

 • CD Projekt i PKO BP prowadzą WIG20 na 5-miesięczne maksima

  Dobre nastroje ponownie zagościły na GPW. Pierwsza połowa dnia upływa pod znakiem drożejących akcji. Na gwiazdę sesji wyrasta CD Projekt, którego kurs akcji rośnie o ponad 9 proc. Czarną owcą jest natomiast POLWAX.Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku