Legimi: Liczymy, że przejęcie Readfy przełoży się na sprzedaż naszych flagowych usług na rynku niemieckim [RELACJA Z CZATU]

Omawiane walory:

Gościem poniedziałkowego czatu inwestorskiego w StockWatch.pl był Mikołaj Małaczyński, prezes "polskiego Netflixa na rynku e-booków". Głównymi tematami spotkania była trwająca emisja akcji oraz planowana finalizacja przejęcia niemieckiej spółki Readfy.

(Fot. mat. prasowe)

Legimi to pionier na polskim rynku e-książki. Poznańska firma od 6 lat rozwija usługę zapewniającą nieograniczony dostęp do bazy e-booków/audiobooków. Model subskrypcyjny, w którym działa Legimi, sprawił, że spółka szybko zyskała miano „książkowego Netflixa czy Spotify”.

Platforma Legimi jest dostępna w Polsce i w Niemczech. Spółka oferuje dostęp do prawie 25 tys. tytułów i współpracuje z ponad 300 wydawcami, w tym największymi na rynku polskim. Po stronie klienckiej firma ma 53 tys. aktywnych użytkowników, w tym 38 tys. abonamentów indywidualnych. Legimi współpracuje z ponad 200 bibliotekami w największych miastach w Polsce, kilkoma dużymi podmiotami z sektora korporacyjnego (dostęp do zasobów, jako pozapłacowy benefit dla pracowników) oraz telekomami (T-mobile, Play i Plus).

Aktualnie Legimi w ramach tzw. małej emisji bezprospektowej do 1 mln EUR prowadzi publiczną emisję akcji, z której chce pozyskać 4 mln zł. Głównym celem emisji jest rozwój działalności na rynku niemieckim poprzez finalizację przejęcia Readfy GmbH, czyli serwisu oferującego dostęp do e-booków w modelu freemium. Prezes Legimi, Mikołaj Małaczyński widzi olbrzymie pole do synergii. Dodaje, że przejęcie umożliwi dostęp do cennego know-how i pozwoli na dopełnienie oferty Readfy modelem usługi premium.

– Spółka (Legimi – przyp. red.) osiągnęła powtarzalne wyniki ok. 60 proc. wzrost rdr. w Polsce i decyzją WZA była ekspansja zagraniczna. Zarząd przeprowadził analizę kilku rynków europejskich pod kątem potencjału wzrostu i otoczenia konkurencyjnego i rynek niemiecki przedstawia się, jako najbardziej atrakcyjny pod względem potencjału wzrostu. Warto wspomnieć o obowiązującej na tym rynku ustawie o stałej cenie książki, dającej preferencje modelom abonamentowym. (…) Liczymy, że przejęcie spółki Readfy działającej w modelu freemium na bazie 400 tys. użytkowników przełoży się na sprzedaż naszych flagowych usług na rynku niemieckim – powiedział na czacie inwestorskim Mikołaj Małaczyński, prezes Legimi.

>> Zapis całego spotkania z Mikołajem Małaczyńskim, prezesem Legimi znajdziesz tutaj

Emisja Legimi obejmuje 250 tys. akcji po cenie 16 zł/szt. Zapisy trwają do 12 kwietnia. Minimalna wartość zapisu to 20 akcji, czyli 320 zł.

Legimi z roku na rok zwiększa bazę klientów. Mikołaj Małaczyński w rozmowie na żywo z użytkownikami StockWatch.pl podkreślił, że rynek cyfrowych książek w Polsce wciąż jest bardzo młody i ma duży potencjał do wzrostu.

– Ostatnie badania Biblioteki Narodowej pokazały, że e-książki czyta dopiero 3-4 proc. Polaków, na dojrzałych rynkach ten odsetek wynosi >25 proc., co pozostawia dużą przestrzeń do wzrostu wielkości rynku. Ważna informacją jest to, że po e-książki sięgają w pierwszej kolejności zagorzali czytelnicy, a do takich osób kieruje swoje usługi Legimi. Dużą popularność zyskują ostatnio audiobooki, chociaż są wciąż mniej popularne niż ebooki. Naszą odpowiedzią na ten rosnący popyt jest format łączony – tzw. synchrobooki. Usługa polega na płynnym przełączaniu pomiędzy słuchaniem, a czytaniem na różnych urządzeniach. Wierzymy, że w ten sposób przyciągniemy nowych odbiorców e-książek do naszej platformy. – dodał Mikołaj Małaczyński

Jeszcze w tym roku Legimi chce zadebiutować na NewConnect.

Debiut zaplanowany został na IV kw. 2019 r. Przewidujemy kilka sesji interakcji formalno-prawnych z GPW, co jest standardem przy takim procesie. Jednocześnie w tym roku spółka obchodzi 10-lecie swojej działalności i planujemy połączyć debiut na NC z szerszymi działaniami promującymi w tym okresie. Zależy nam na przyciągnięciu nowych inwestorów w pierwszych dniach notowań, co leży w interesie inwestorów zainteresowanych akcjami obecnie emitowanej serii G – powiedział w rozmowie na żywo Mikołaj Małaczyński, prezes zarządu Legimi.

>> Zobacz także: „Netflix na rynku e-booków” zmierza na NewConnect. Legimi z publicznej emisji akcji chce pozyskać 4 mln zł

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT legimi, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR