Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Legimi przedłużyło zapisy na akcje do 13 maja

Opublikowano: 2019-04-15 11:24:48

Omawiane walory:

Legimi przedłuża zapisy na publiczną emisję akcji serii G do 13 maja. Spółka pozyskała już środki, które pozwolą na finalizację najważniejszego celu emisyjnego – przejęcia Readfy GmbH. Dotychczas Legimi zebrało ponad 800 zgłoszeń.

Fot. fb/Legimi

– Trwająca emisja akcji serii G cieszy się dużym zainteresowaniem. Na dzień dzisiejszy zebraliśmy ok. 800 zgłoszeń od zainteresowanych osób, z którymi wciąż się kontaktujemy. Jako spółka sami jesteśmy oferującym, nie współpracujemy z firmą inwestycyjną, dlatego też zdecydowaliśmy się przedłużyć emisję. Często inwestorzy potrzebują czasu by otworzyć swój pierwszy rachunek maklerski i rozeznać się w zasadach tego typu ofert. Wśród nowych inwestorów, około połowa to aktywni użytkownicy Legimi a część z nich dopiero rozpoczyna bardziej aktywne inwestowanie w akcje spółek na GPW – komentuje Mikołaj Małaczyński, prezes zarządu Legimi.

>> „Netflix na rynku e-booków” zmierza na NewConnect. Legimi z publicznej emisji akcji chce pozyskać 4 mln zł

Inwestorzy biorący udział w ofercie akcji Legimi mogą uzyskać dodatkowe bonusy, w formule znanej z equity crowdfundingu. Nowi akcjonariusze spółki otrzymają nagrody już za zapis na 20 akcji o wartości 320 zł, wśród nich są m.in. abonamenty na ebooki i audiobooki bez limitu oraz czytniki ebooków.

– Na tą chwilę pozyskaliśmy kwotę, która w pełni wystarczy na zrealizowanie kluczowego celu emisji – przejęcie niemieckiej spółki Readfy GmbH. Przełoży się to na sprzedaż naszych flagowych usług na rynku niemieckim. Przypomnę, że dzięki tej transakcji zyskujemy dostęp do bazy 400 tys. użytkowników Readfy. Wydłużamy zapisy, ponieważ chcemy w pełni wykorzystać zainteresowanie inwestorów oraz pozyskać środki finansowe, które umożliwią jak najszybszy rozwój na tym rynku – dodaje Małaczyński.

Publiczna emisja akcji serii G potrwa do 13 maja. Zapisy i materiały dostępne są pod adresem: https://www.legimi.pl/akcje/

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

    - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
    - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
    - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
    - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (o legimi)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku