Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

LPP planuje zwiększenie poziomu dywidendy z zysku za 2018 r.

Opublikowano: 2019-02-08 09:31:00

Omawiane walory:

LPP planuje zwiększenie poziomu dywidendy z zysku za 2018 r. w porównaniu z poprzednim rokiem, ale odpowiednie decyzje w tej sprawie nie zostały jeszcze podjęte, poinformował ISBnews prezes Marek Piechocki.

(Źródło: Spółka)

– Chcielibyśmy zwiększyć poziom wypłacanej dywidendy za 2018 r. w porównaniu z kwotą, jaką wypłaciliśmy akcjonariuszom w ubiegłym roku. Nie podjęliśmy jednak jeszcze ostatecznej decyzji co do konkretnych poziomów – powiedział Piechocki w rozmowie z ISBnews. – Mogę zapewnić, że z pewnością nie będzie to 50 proc. zysku za 2018 r. Chcemy utrzymać wysoki poziom inwestycji, jednocześnie szukając oszczędności tam, gdzie nie wpływa to bezpośrednio na rozwój sieci – dodał.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

W ubiegłym roku grupa LPP z 493,43 mln zł zysku netto za 2017 r. przeznaczyła 73,34 mln zł do podziału jako dywidendę (ok. 15 proc. zysku). Pozostała część zysku w kwocie 420 mln zł trafiła na kapitał zapasowy. Na każdą akcję akcjonariusze otrzymali po 40 zł, a stopa dywidendy wyniosła 0,44 proc.

Kalendarium dywidend LPP.

LPP zarządza markami modowymi Reserved, Cropp, House, Mohito i Sinsay. Spółka jest notowana na GPW w Warszawie od 2001 roku.

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

  - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
  - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
  - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
  - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (o lpp)

 • TIM i Agora w górę, a Budimex i LPP w dół po wynikach

  Wyniki i doniesienia ze spółek zdominowały przedpołudniową część handlu na warszawskiej giełdzie. W centrum uwagi znalazł się TIM, Agora, LPP, Budimex i LC Corp. Uwagę przyciąga również PKN Orlen, który ogłosił plan przejęcia bankrutującego Ruchu.

 • Trump i MFW psują nastroje na giełdach, dywidendowy wzrost Eurocashu

  Zapowiedź nałożenia przez USA ceł na towary z Unii Europejskiej i obniżka prognoz przez MFW popsuły po południu nastroje na giełdach. W centrum uwagi znalazł się Eurocash, LPP i Tauron.

 • Świetna sesja na giełdzie w Warszawie, CCC i LPP poczuły wiosnę

  Kolejna mocna sesja na GPW. Świetne wyniki sprzedażowe CCC w marcu, pchnęły notowania akcji tej spółki w górę aż o 14,3 proc., a optymizm inwestorów rozlał się na całą giełdę.

 • Przerwa we wzrostach na świecie, odbicie w Polsce

  Na wielu globalnych rynkach wtorek, pomimo utrzymującego się optymizmu, stał się dniem przerwy we wzrostach po najlepszym pierwszym kwartale od 2010 r. i świetnym rozpoczęciu następnego w poniedziałek. Szczególnie było to widoczne w Azji, najsilniejszej wczoraj po informacjach o chińskim PMI. Nikkei spadło o symboliczne 0,02 proc., pozostałe indeksy zamykały się nad kreską, ale zarówno w Chinach kontynentalnych, jak i Hong Kongu było to skromne 0,2 proc. powyżej wczorajszego zamknięcia, a w Bombaju 0,5 proc.

 • 13 najhojniejszych propozycji dywidendowych marca

  Przymiarki do tegorocznego sezonu dywidendowego trwają w najlepsze. Tylko w marcu konkretne propozycje przedstawiło blisko 40 spółek z GPW, a kolejnych kilkanaście zasygnalizowało zamiar ogłoszenia rekomendacji w najbliższych tygodniach. Wśród nich jest aż 13, gdzie stopa dywidendy przekracza 5 proc.Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku