Mabion wciąga sWIG80 na 14-letnie rekordy, w grze CD Projekt, Asseco Poland i Kruk

Omawiane walory: , , , , ,

Kolejna zielona sesja w Warszawie. Chociaż bez fajerwerków. sWIG80 poprawia 14-letnie rekordy, podczas gdy pozostałe indeksy notowane są na małych plusach. Gorąco jest na akcjach spółek: Mabion, CD Projekt, Asseco i Kruk.

cdprojekt, assecopol, unimot, kruk, mabion, tim, komentarz, akcje, indeksy,

Źródło: ATTrader.pl

Środowa sesja na GPW, ostatnia przed jutrzejszym dniem wolnym w Polsce, upływa pod znakiem umiarkowanych wzrostów. Najmocniej wyróżnia się sWIG80, który m.in. dzięki mocnemu zachowaniu Mabionu, poprawia 14-letnie rekordy i jest blisko wybicia powyżej 21.000 pkt.

Czwartkowe święto w Polsce, ale i brak ważnych publikacji w kalendarzu, połączony z wyczekiwaniem globalnych rynków na piątkowe dane z amerykańskiego rynku pracy, pozwalają oczekiwać, że do końca notowań układ sił przy ulicy Książęcej w Warszawie już istotnie się nie zmieni.

W indeksie WIG20 drożeją akcje 16 z 20 spółek. Najmocniej CD Projekt (160,40 zł; +4,58 proc.), odreagowujący wczorajszą powynikową przecenę (-9,1 proc.). Wyróżnia się też sektor energetyczny reprezentowany przez spółki Tauron Polska Energia (3,49 zł; +2,65 proc.) i PGE (10,16 zł; +2,25 proc.).

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

W gronie drożejących blue chipów jest również Asseco Poland pomimo, że nominalnie jej akcje są… tańsze niż wczoraj na koniec dnia. Przed południem za jedną trzeba było zapłacić 71,40 zł, czyli o 1,80 zł mniej niż we wtorek. Należy jednak pamiętać, że dziś pierwszy dzień akcje te notowane są bez dywidendy w wysokości 3,11 zł na jedną akcję, która inwestorom zostanie wypłacona 18 czerwca. Ten mniejszy od wysokości dywidendy spadek, co przekłada się na wzrost kursu Asseco o 1,86 proc., to z jednej strony efekt wiary w samą spółkę, ale też podniesiona przez analityków Haitong Bank wycena akcji z dotychczasowych 78,10 zł do 84,20 zł (jednocześnie podtrzymali oni rekomendację „kupuj” dla tych akcji).

Oprócz Asseco pierwszy dzień bez dywidendy w wysokości 1,97 zł, notowane są jeszcze akcje Unimotu. Za jedną trzeba zapłacić 49,60 zł, czyli o 1,1 zł mniej niż wczoraj.

Akcje Kruka są najdroższe od 3,5 roku, po tym jak dziś podrożały o 2,98 proc. do 269,80 zł, przejściowo atakując już poziom 270 zł. W ten sposób inwestorzy zareagowali na informację, że Ageon OFE kupił akcje i zwiększył stan ich posiadania z 4,97 proc. do 5,05 proc.

Na szerokim rynku mocno wyróżnia się Mabion. Kurs biotechnologicznej spółki z Kutna rośnie o 14,35 proc. do 70,90 zł i jest najwyższy od ponad miesiąca. A to wszystko przy trzecich najwyższych na GPW obrotach. Przy braku nowych informacji ze spółki należy przyjąć, że wzrosty są efektem spekulacji bazujących na wypowiedzi wiceprezesa Mabionu, że spółka szuka inwestora który mógłby przejąć nawet 100 proc. jej akcji, co na sesji 27 maja wywindowało jej kurs w górę aż o 26,56 proc. i zainicjowało obecna falę wzrostów.

TIM drożeje o 2,72 proc. do 33,95 zł, kończąc krótką spadkową korektę i ponownie kieruje się ku ustanowionym w maju 14-letnim rekordom na poziomie 35 zł. Spółka poinformowała, że w maju jej przychody wzrosły o 33,4 proc. do 101,48 mln zł. W tym sprzedaż online przyniosła 75,54 mln zł, co oznacza skok o 45,4 proc. wobec maja 2020 roku.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o assecopol, CDPROJEKT, Kruk, Mabion, tim, UNIMOT)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR