Marcin Iwiński: Jesteśmy bardzo zadowoleni z przedsprzedaży Cyberpunka 2077

Omawiane walory:

Marcin Iwiński w wywiadzie dla agencji Bloomberg co prawda nie podał żadnej konkretnej liczby, ale przyznał, że jest bardzo zadowolony z poziomu sprzedaży preorderów gry Cyberpunk 2077. Tytuł od trzech dni zajmuje pierwsze miejsce na liście Steam Global Bestsellers.

Marcin Iwiński, wiceprezes i akcjonariusz CD Projektu. (Fot. screenshot/Bloomberg)

– Reakcja jest świetna, jesteśmy bardzo zadowoleni z liczby zamówień przedpremierowych – powiedział Marcin Iwiński w rozmowie z agencją Bloomberg.

Wiceprezes CD Projektu dodał, że na chwilę obecną sprzedaż jest o wiele wyższa niż w wypadku Wiedźmina 3. Środki pozyskane ze sprzedaży gry studio zamierza wykorzystać do produkcji kolejnych tytułów. Jak podkreślił Marcin Iwiński, celem jest produkcja kolejnych jeszcze lepszych gier, ale aby to było możliwe, studio musi inwestować w technologię.

– Chcielibyśmy sprzedać znacząco więcej niż w przypadku Wiedźmina 3, ale przed nami wciąż spora droga – dodał wiceprezes CD Projektu.

Cyberpunk 2077 podbija listy bestsellerów

Przedsprzedaż Cyberpunka ruszyła zaraz po niedzielnej prezentacji w Los Angeles. Do wyboru jest wersja standardowa na PC (199 zł) i konsole (269,99 zł) oraz kolekcjonerska (749,99 zł). Premierę gry ustalono na 16 kwietnia 2020 r.

Weekendowa konferencja z udziałem hollywoodzkiego gwiazdora Keanu Reevesa okazała się marketingowym strzałem w dziesiątkę. Cyberpunk od początku jest numerem 1. na liście światowych bestsellerów na platformie Steam, czyli największym cyfrowym sklepie z grami.

TOP3 w Steam Global Top Sellers

CD Projekt postanowił kuć żelazo, póki gorące. Studio korzystając z fali zainteresowania obniżyło ceny wcześniejszych produkcji. I tak, po o 70-proc. przecenie Wiedźmin 3 Dziki Gon w wersji Game of the Year Edition zajmuje 2. pozycję na Steam, a Thronebreaker, który wcześniej sprzedawał się przeciętnie, po 50-proc. łapał się nawet do TOP-8, a obecnie zajmuje 13. pozycję. Identyczna sytuacja ma miejsce w należącej do CD Projektu platformie GOG.com, gdzie jak podkreśla studio, 100 proc. przychodu zostaje w firmie. Oprócz tego Redzi zaoferowali u siebie „Simply: RED”, czyli kolekcję gier za 259,77 zł.

(Fot. GOG.com)

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Keanu Reeves „znaczącą postacią” w Cyberpunku

W rozmowie z agencją Bloomberg Iwiński przyznał, że decyzja o wyborze Keanu Reevesa zapadła rok temu. Jego zdaniem, aktor znany m.in. z serii Matrix idealnie wpisuje się w klimat gry. Do tego już na pierwszym spotkaniu Reeves wykazał olbrzymie zainteresowanie projektem. Na potrzeby gry gwiazdor został całkowicie zeskanowany i przeszedł serię sesji motion capture.

Jak zapewnia Iwiński, Keanu Reeves będzie „znaczącą postacią” w Cyberpunku. Hollywoodzki gwiazdor w grze wcieli się w postać Johny’ego Silverhanda, cyfrowego ducha, wywołanego przez tajemniczy implant, o który walczą najpotężniejsze korporacje w Night City. Jak dodał wiceprezes CD Projektu, pod względem długości nagranych linii dialogowych, Reeves jest numerem 2, zaraz za główną postacią.

Na pytanie o to, czy CD Projekt sięgnie po kolejne gwiazdy podobnego formatu, Iwiński odpowiedział, że niczego nie wyklucza.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT CDPROJEKT, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Mocne wzrosty na GPW, w grze CD Projekt, Farm 51 i Lubawa

  Mniejsza dynamika zgonów we Francji i Włoszech tchnęła w giełdy nową nadzieję. Indeks WIG20 testuje najwyższe poziomy od 11 marca. Dalej gorąco jest na spółkach gamingowych i tych, które mogą zyskać na epidemii koronawirusa.

 • Spółki biją na alarm. Lotos i Orlen bohaterami sesji

  Europejskie giełdy uginają się pod ciężarem negatywnych informacji ze spółek. Coraz więcej z nich mówi wprost "idzie potężny kryzys". GPW na powierzchni utrzymują drożejące koncerny paliwowe, wespół z CD Projektem i Budimeksem.

 • Gamingowy kwiecień w StockWatch.pl. Zapraszamy na czaty inwestorskie

  Zostań w domu i weź udział czatach inwestorskich. W kwietniu StockWatch.pl zorganizuje kilkanaście spotkań online z przedstawicielami spółek gamingowych, startupami i nie tylko. Już teraz zapraszamy na czaty z takimi spółkami jak CD Projekt, PlayWay, BoomBit czy Starward Industries. Kolejne terminy i spółki już wkrótce!

 • CD Projekt największą spółką na warszawskiej giełdzie

  Koronabessa przyniosła historyczne przetasowania wśród największych spółek na GPW. Tym razem zmiana nastąpiła w fotelu lidera. Po wielu miesiącach absolutnej dominacji, PKO BP spadł na drugie miejsce. Palmę pierwszeństwa po największym polskim banku przejął producent gier wideo.

 • CD Projekt przekazał 4 mln zł na walkę z koronawirusem

  Producent gier o przygodach Wiedźmina dołączył do grona firm wspierających walkę z koronawirusem. CD Projekt, akcjonariusze i zarząd za pośrednictwem WOŚP sfinansują zakup sprzętu medycznego za 4 mln zł.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR