X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Mazurek: Pojawiła się propozycja, by M. Morawiecki został premierem

Opublikowano: 2017-12-05 18:23:35

Pojawiła się propozycja, aby wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki został premierem, poinformowała rzeczniczka Prawa i Sprawiedliwości (PiS) Beata Mazurek. Podkreśliła jednak, że ostateczną decyzję w kwestii ewentualnej zmiany na stanowisku może podjąć jedynie Komitet Polityczny PiS, a ten jeszcze się nie odbył.

Fot. PiS/fb

– Ostateczną decyzję w temacie kiedy i ewentualnie kto i czy będzie premiera, to podejmie Komitet Polityczny, a taki się jeszcze nie odbył. Nie mamy wyznaczonego terminu – powiedziała Mazurek w rozmowie z dziennikarzami w Sejmie, cytowana przez portal 300polityka.pl.

Nie jest tajemnicą, że taka propozycja się pojawiła [żeby Mateusz Morawiecki został premierem]. Decyzji jeszcze nie ma. Jak dodała, nie sądzi, aby decyzje zapadły w tym tygodniu, ale terminu jeszcze nie ma – czytamy dalej.

RMF FM podało dziś, że z informacji stacji wynika, iż wymiana Beaty Szydło na Mateusza Morawieckiego ma nastąpić w przyszłym tygodniu. Także „Rzeczpospolita” podała, że z jej nieoficjalnych informacji wynika, iż prezes PiS Jarosław Kaczyński w serii spotkań na Nowogrodzkiej z posłami PiS przedstawił scenariusz, zgodnie z którym w przyszłym tygodniu wicepremier Mateusz Morawiecki zostanie desygnowany na stanowisko szefa rządu, po rezygnacji premier Beaty Szydło.

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

    - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
    - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
    - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
    - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (aktualności, giełda, akcje)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku