X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

MF chce obniżenia stawki VAT na produkty dla niemowląt i dzieci do 5 proc.

Opublikowano: 2018-11-09 14:45:17

Ministerstwo Finansów proponuje obniżenie stawki podatku VAT do 5 proc. z 8 proc. obecnie, na produkty dla niemowląt i dzieci.

– Proponujemy obniżenie do 5 proc. stawki na produkty dla niemowląt i dzieci (obecnie jest to 8 proc.), tj. na żywność przeznaczoną dla niemowląt i małych dzieci, smoczki, pieluszki oraz foteliki samochodowe – czytamy na profilu Ministerstwa Finansów na Twitterze.

>> Promocja: do końca listopada roczny abonament premium StockWatch.pl w cenie 6 miesięcy! Sprawdź!

Wcześniej resort podał, że przepisy zakładające uproszczenie systemu stawek podatku od towarów i usług (VAT) wejdą w życie z początkiem 2020 r.

Resort wskazał m.in., że do korzyści z nowej klasyfikacji towarów i usług będzie należało m.in. generalne obniżenie stawek VAT („równanie w dół”), w tym na: podstawowe produkty żywnościowe (owoce tropikalne i cytrusy, każdego rodzaju pieczywo i ciastka, zupy, buliony, żywność homogenizowaną i dietetyczną, przyprawy), produkty dla niemowląt i dzieci (żywność, smoczki, pieluszki, foteliki samochodowe), produkty dla kobiet (artykuły higieniczne) i e-booki i e-czasopisma – tak, aby były opodatkowane tak, jak ich papierowe odpowiedniki.

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

  - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
  - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
  - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
  - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (aktualności, giełda, akcje)

 • Spółka z NewConnect porzuca blockchain i wchodzi w biznes gier wideo

  Synerga.fund zmienia strategię niczym trzcina na wietrze. Dziś spółka ogłosiła, że wycofuje się z planu rozwijania technologii blockchain i wchodzi w biznes gier wideo.

 • Polityka handlowa USA zagraża Europie?

  Słabość i niska aktywność - taka charakterystyka rynku na GPW, szczególnie wśród największych spółek utrzymuje się od kilku dni. WIG20 w godzinach porannych podejmował nieśmiałe próby odbicia, jednak przy zupełnym braku wparcia zagranicy, obóz byków prędko wycofał się z tego typu zamiarów.

 • Już jutro rusza konferencja SEG dotycząca rynku obligacji

  20 lutego br. w Centrum Giełdowym w Warszawie odbędzie się seminarium „Rynek obligacji - jak zrobić dobrą emisję i pozyskać dodatkowe finansowanie?”, które skierowane jest do biur zarządów, działów IR, działów finansowych oraz osób odpowiedzialnych za zarządzanie płynnością i obsługę korporacyjną w spółce giełdowej.

 • Były prezes PKP Cargo zatrzymany. Prokuratura podejrzewa niegospodarność przy przejęciu AWT

  Na polecenie Prokuratury Regionalnej w Lublinie zatrzymano Adama P., byłego prezesa oraz członków zarządu kolejowej spółki. Mają usłyszeć zarzuty niegospodarności, a szacowane przez śledczych straty opiewają na ćwierć miliarda złotych.

 • Idea Bank i Getin Noble Bank wracają do gry, w tle potężna przecena Trakcji

  Profit warning i potrzeba przeprowadzenia emisji akcji wywołał popłoch wśród akcjonariuszy Trakcji. Dziś akcje spółki tanieją o ponad 20 proc. Z kolei po tygodniowej korekcie notowań odżyły spekulacje co do losów Idea Banku i Getinu, windując mocno ich akcje.Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku