X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Mocne inwestycje Kruka w trzecim kwartale

Opublikowano: 2018-10-10 09:48:52

Omawiane walory:

Kruk zanotował bardzo dobry kwartał pod kątem inwestycji w portfele wierzytelności. W okresie od lipca do września 2018 r. Grupa zainwestowała w portfele 647 mln zł i jest to jeden z najlepszych kwartałów w historii spółki.

– Jesteśmy w dobrym momencie, jeśli chodzi o zakupy na rynkach, na których działamy. To będzie najlepszy rok dla Kruka na rynku polskim, bo tu przypadła prawie połowa łącznych nakładów od początku roku. W Rumunii, po spokojnym początku roku, banki wracają na rynek z kolejnymi transakcjami. Do tego podaż we Włoszech i w Hiszpanii pozostaje niezmiennie silna. Chcemy wykorzystać ten czas, dlatego w czwartym kwartale pozostaniemy aktywni – mówi Piotr Krupa, prezes Kruk SA.

Kruk w trzecim kwartale kupił w sumie 51 portfeli wierzytelności o łącznej wartości nominalnej 3,7 miliarda złotych za cenę 647 milionów złotych. Od początku roku Kruk zainwestował łącznie już ponad 1,05 mld zł, czyli więcej niż w całym 2017 roku. Najwyższe nakłady w pierwszych trzech kwartałach pochodziły z rynku polskiego, a w dalszej kolejności włoskiego oraz hiszpańskiego. Łącznie te trzy kraje odpowiadały za 90 proc. inwestycji.

W trzecim kwartale 2018 roku Grupa Kruk odzyskała 381 miliony złotych z nabytych portfeli wierzytelności, a łącznie od początku roku już 1,14 mld złotych, czyli 83 proc. wyniku całego poprzedniego roku.

Kruk jest największą firmą zarządzającą wierzytelnościami w Polsce. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2011 r.

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

  - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
  - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
  - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
  - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (o Kruk)

 • 9 znanych spółek giełdowych z biznesem na przeglądzie

  Przegląd opcji strategicznych to dla jednych szansa na awans do wyższej ligi, a dla drugich ostatnia deska ratunku. StockWatch.pl sprawdził, o co walczą znane spółki z GPW i co skłoniło je do weryfikacji długoterminowych strategii.

 • Kruk wrócił na rynek obligacji. Spółka pozyskała 35 mln zł w prywatnej emisji

  KRUK zakończył prywatną emisję i dokonał przydziału obligacji serii AE3 o łącznej wartości nominalnej 35 mln zł. Termin zapadalności obligacji wynosi 5 lat, a oprocentowanie będzie oparte o WIBOR 3M powiększony o marżę 3,50 p.p. Oferującym obligacje w imieniu emitenta był  mBank SA. Emisja została skierowana do inwestorów instytucjonalnych i była pierwszą emisją obligacji przeprowadzoną przez KRUK od czerwca 2017 r. (wówczas spółka wyemitowała papiery w euro) oraz pierwszą dokonaną w polskich złotych od grudnia 2016 roku.

 • WIG20 mocno w dół, mWIG40 koryguje spadki

  Po jednodniowej przerwie WIG20 wraca do spadków. W dół ciągnie go bardzo słabo spisujący się ostatnio CD Projekt, a także PKO BP, PKN Orlen i PGNIG. Na szerokim rynku gorąco jest m.in. na Qumaku i KRUKu.

 • Kruk ma umowę zakupu portfela wierzytelności w Rumunii o wartości 230 mln zł

  KRUK podpisał umowę zakupu portfela wierzytelności konsumenckich od Patria Bank w Rumunii. Wartość nominalna portfela składającego się z blisko 10 tys. spraw wynosi 230 mln zł. Portfel będzie serwisowany przez KRUK Romania SRL. 

 • Zielony debiut GPW w gronie rynków rozwiniętych, w grze Orlen, CCC i Kruk

  W poniedziałek GPW wyróżnia się na tle europejskich parkietów. Orlen, CCC i LPP, a także grupa spółek z indeksu mWIG40, ciągną ją w górę. Niestety, to zapewne chwilowy przypływ witalności, a nie początek poprawy nastrojów napędzany zmianą kwalifikacji Polski na rynek rozwinięty.Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku