X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Mocne inwestycje Kruka w trzecim kwartale

Opublikowano: 2018-10-10 09:48:52

Omawiane walory:

Kruk zanotował bardzo dobry kwartał pod kątem inwestycji w portfele wierzytelności. W okresie od lipca do września 2018 r. Grupa zainwestowała w portfele 647 mln zł i jest to jeden z najlepszych kwartałów w historii spółki.

– Jesteśmy w dobrym momencie, jeśli chodzi o zakupy na rynkach, na których działamy. To będzie najlepszy rok dla Kruka na rynku polskim, bo tu przypadła prawie połowa łącznych nakładów od początku roku. W Rumunii, po spokojnym początku roku, banki wracają na rynek z kolejnymi transakcjami. Do tego podaż we Włoszech i w Hiszpanii pozostaje niezmiennie silna. Chcemy wykorzystać ten czas, dlatego w czwartym kwartale pozostaniemy aktywni – mówi Piotr Krupa, prezes Kruk SA.

Kruk w trzecim kwartale kupił w sumie 51 portfeli wierzytelności o łącznej wartości nominalnej 3,7 miliarda złotych za cenę 647 milionów złotych. Od początku roku Kruk zainwestował łącznie już ponad 1,05 mld zł, czyli więcej niż w całym 2017 roku. Najwyższe nakłady w pierwszych trzech kwartałach pochodziły z rynku polskiego, a w dalszej kolejności włoskiego oraz hiszpańskiego. Łącznie te trzy kraje odpowiadały za 90 proc. inwestycji.

W trzecim kwartale 2018 roku Grupa Kruk odzyskała 381 miliony złotych z nabytych portfeli wierzytelności, a łącznie od początku roku już 1,14 mld złotych, czyli 83 proc. wyniku całego poprzedniego roku.

Kruk jest największą firmą zarządzającą wierzytelnościami w Polsce. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2011 r.

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

    - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
    - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
    - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
    - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (o Kruk)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku