StockWatch.pl

Mocne otwarcie roku w konkursowym portfelu użytkowników StockWatch.pl

Uczestnicy 7. edycji konkursu inwestycyjnego StockWatch.pl świetnie wykorzystali poprawę nastrojów na starcie roku. Tylko w styczniu portfel zarobił dokładnie 6 proc. i pobił wszystkie główne indeksy warszawskiego rynku.

Uczestnicy konkursu organizowanego przez StockWatch.pl początek roku zdecydowanie mogą zaliczyć do udanych. Ich wynik inwestycyjny okazał się lepszy od mocno rosnącego w styczniu WIG-u (+4,64 proc.) oraz indeksów mniejszych spółek: mWIG40 (+4,28 proc.) i sWIG80 (+4,83 proc.). Co więcej, tylko dwunastu z czterdziestu uczestników konkursu w pierwszym miesiącu rywalizacji zaliczyło stratę.

W styczniu wartość konkursowego portfela urosła o 6 proc. do 212 tys. zł. Kliknij, aby powiększyć

Pierwsza piątka

Znakomity wynik portfela konkursowego jest zasługą głównie mniejszych spółek. Przewodzący klasyfikacji generalnej, użytkownik o nicku gandalfp zarobił ponad 70 proc. na akcjach Aforti Holding. Spółka z NewConnect zajmuje się usługami finansowymi dla małych i średnich przedsiębiorstw. Wicelider – myster77777 – postawił z kolei na odbicie na spółkach ze stajni Leszka Czarneckiego. Dzięki temu jego Idea Bank dał zarobić blisko 50 proc. Dobrze poradziły sobie również zakupione przez uczestników spółki z branży gamingowej: Vivid Games oraz Ultimate Games.

Poz. Nick uczestnika Stopa zwrotu Spółki
1 gandalfp +70,50 proc. Aforti Holding
2 myster77777 +47,67 proc. Idea Bank
3 dekoza +65,75 proc. Vivid Games
4 Nasdaq +29,85 proc. Ultimate Games
5 Cwirek82 +23,20 proc. Mercator Medical

Zasady konkursu

Wirtualnym portfelem o wartości 200 tys. zł zarządza łącznie 40 graczy. Każdy ma do dyspozycji kwotę 5 tys. zł. Uczestnicy mogą inwestować w spółki notowane na rynku głównym oraz NewConnect, z wyjątkiem tych, których kurs akcji w momencie zakupu jest niższy niż 0,50 zł oraz tych, które w danym momencie znajdują się w portfelu innego uczestnika. W ciągu całej zabawy można dokonać maksymalnie 7 zmian, tj. sprzedać posiadaną spółkę i dać zlecenie zakupu kolejnej. Konkurs trwa do ostatniej sesji giełdowej 2019 roku. Na najlepszych inwestorów czekają nagrody – Roczne abonamenty strefy Premium, dające nieograniczony dostęp do treści i narzędzi inwestycyjnych w StockWatch.pl oraz dla zwycięzcy abonament na Portfel Cztery Fazy Rynku.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (aktualności, giełda, akcje)
 • Szaleństwa prezydenta Trumpa

  Przebieg piątkowej sesji w Europie i USA miał być całkowicie uzależniony od wystąpienia Jerome’a Powella w Jackson Hole i modyfikacji forward guidance amerykańskiej Rezerwy Federalnej. Przewodniczący Fed, zgodnie z naszymi oczekiwaniami, mówił o sile gospodarki amerykańskiej, jednocześnie zauważając istotne ryzyka dla niej i zapowiedział obniżkę stóp o 25 pb we wrześniu. Wprawdzie nie zrezygnował z retoryki z poprzedniego posiedzenia, ale jego słowa, że „Fed będzie podejmował stosowne działania” wystarczyły, by pierwszą reakcją rynku było utwierdzenie się w przekonaniu, że FOMC podda się presji rynku i prezydenta Trumpa. Czy to przekonanie utrzymałoby się samoistnie przynajmniej do końca sesji, nie było inwestorom niestety dane zobaczyć.

 • BoomBit ruszył z promocją Mighty Heroes w AppStore

  19 sierpnia do sklepów Apple i Google trafiła gra Mighty Heroes. Od 22 sierpnia w AppStore trwa promocja najnowszej produkcji BoomBit.

 • Unimot nie wyklucza kolejnego podniesienia prognozy wyniku EBITDA na 2019 rok

  Unimot nie wyklucza możliwości kolejnego podniesienia prognozy skonsolidowanego wyniku EBITDA na 2019 rok, wynika z wypowiedzi wiceprezesa spółki ds. finansowych Marka Moroza.

 • PCC Rokita zbiera cięgi za mocny spadek zysków w II kwartale 2019 r.

  W piątek kurs akcji spółki chemicznej spada o ponad 13 proc. i jest najniżej od lutego 2017 r. Inwestorzy nerwowo zareagowali na ostre hamowanie zysków i spadek przychodów w minionym kwartale. 

 • CD Projekt pokaże w sieci fragment rozgrywki Cyberpunka 2077

  Inwestorzy, którzy nie wybrali się do Kolonii na targi będą mogli zobaczyć nowy gameplay Cyberpunka w sieci.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com