Mocny start Oponeo.pl. W I kwartale przychody ze sprzedaży urosły o blisko 30 proc.

Omawiane walory:

Początek roku u internetowego sprzedawcy opon i felg upłynął pod znakiem dynamicznego wzrostu obrotów. Przychody ze sprzedaży urosły r/r o 28 proc. do 160 mln zł. W ciągu pierwszych trzech miesięcy br. bydgoska firma sprzedała ponad 600 tys. opon. W środę rano kurs akcji Oponeo.pl rośnie o 5 proc. do 27 zł.

(Fot. Oponeo.pl)

Na poziomie netto grupa Oponeo.pl odnotowała 3,6 mln zł skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej, a poziomie operacyjnym 3,58 mln zł straty. Oba wyniki są nieco lepsze niż przed rokiem, gdy spółka miała odpowiednio 4,78 mln zł straty i minus 5,9 mln zł.

W pierwszych trzech miesiącach br. grupa sprzedała 603,6 tys. opon. To wynik o 1/4 wyższy niż przed rokiem. Przychody z zamówień krajowych podskoczyły r/r o 35 proc. do 127,8 mln zł. Ich udział w przychodach ogółem wrósł o 4,7 p.p. do 79,8 proc. Przychody ze sprzedaży zagranicznej opiewały na 32,4 mln zł, co oznacza 7-proc. wzrost i 20-proc. udział w przychodach ogółem.

Źródło: Sprawozdanie finansowe Oponeo.pl

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Dobrym wynikom grupy sprzyja rozwój e-commerce. Zgodnie z wyliczeniami Eurostatu, na wszystkich rynkach, gdzie działa Oponeo.pl, odsetek osób dokonujących zakupów w internecie rośnie. Równie korzystne trendy widoczne są w kraju, gdzie zgodnie z prognozami wartość rynku e-commerce będzie systematycznie rosnąć.

– Dynamiczny wzrost sprzedaży krajowej jest efektem m.in. znaczącej pozycji rynkowej oraz szybkiego wzrostu udziału handlu e-commerce w sprzedaży ogólnobranżowej. Analitycy rokują, że w 2019 roku wartość handlu internetowego w Polsce wyniesie około 50 mld zł. W ostatnich latach jego wartość przyrastała w tempie kilkunastu procent rocznie – podsumowuje Dariusz Topolewski.

Dominującym elementem przychodów Oponeo.pl były wpływy z tytułu sprzedaży opon, które w I kwartale 2019 roku wyniosły 144,8 mln zł. Stanowiły one 90 proc. całości przychodów z tytułu sprzedaży towarów. Wzrost ten został zrealizowany mimo 3,5-proc. spadku sprzedaży na całym rynku opon osobowych w Polsce. Według danych ETRMA w Polsce w I kwartale 2019 roku ogółem sprzedano 3,6 mln opon do samochodów osobowych. >> Dołącz do dyskusji na forumowym wątku dedykowanym akcjom Oponeo.pl

Odnotowano także wzrost w zakresie sprzedaży felg. Przychody ze sprzedaży felg wyniosły 7,2 mln wobec 5,7 mln zł w I kwartale 2018 roku. Od stycznia do końca marca grupa Oponeo.pl sprzedała na wszystkich rynkach 24,3 tys. felg, tj. o 25 proc. więcej niż w analogicznym okresie 2018 roku.

(Źródło: Sprawozdanie finansowe Oponeo.pl)

W kolejnych kwartałach 2019 roku grupa Oponeo.pl zamierza kontynuować dotychczasową strategię rozwoju, tj. na umacnianie pozycji lidera internetowej sprzedaży opon w kraju oraz optymalizację sprzedaży na rynkach zagranicznych za pośrednictwem funkcjonujących sklepów internetowych, rozwijać sprzedaż rowerów oraz części i akcesoriów rowerowych za pośrednictwem spółki Dadelo.

Grupa Oponeo.pl jest liderem internetowej sprzedaży opon w Polsce, działającym w kilkunastu krajach Europy. W 2018 r. jej skonsolidowane przychody wyniosły blisko 843 mln zł. Spółka jest notowana na GPW od 2007 r. W środę rano kurs akcji Oponeo.pl rośnie o 5 proc. do 27 zł. Wartość obrotów pozostaje skromna i wynosi 55 tys. zł.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT oponeo.pl, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Oponeo.pl proponuje 1,4 mln zł dywidendy z zysku za 2019 r.

  Zarząd OPONEO.PL będzie rekomendować na walnym przeznaczenie na dywidendę 1,39 mln zł z zysku netto za 2019 r. Proponowana stawka na akcję to 0,10 zł.

 • Dadelo z Grupy Oponeo zwiększyło sprzedaż rowerów o 143 proc. r/r w I kwartale 2020 r.

  Spółka Dadelo, do której należą sklepy internetowe Dadelo.pl i CentrumRowerowe.pl zwiększyła sprzedaż rowerów o 143 proc. r/r w ujęciu wolumenowym oraz o 95 proc. r/r w ujęciu wartościowym w I kw. 2020 r., podało OPONEO.PL, które jest 100-proc. właścicielem tej spółki. Sprzedaż rowerów to główny obszar działalności Dadelo.

 • Oponeo.pl w ekstremalnych warunkach rynkowych zwiększyło sprzedaż

  W I kwartale 2020 roku internetowy dystrybutor opon i felg wypracował blisko 168 mln zł przychodów ze sprzedaży. Wynik o 5 proc. wyższy niż przed rokiem udało się wypracować mimo spowolnienia gospodarczego w kraju i na świecie wywołanego przez epidemię SARS-CoV-2 oraz spadków sprzedaży opon osobowych na całym rynku, które wyniosły 13 proc. w Europie i 23 proc. w Polsce.

 • Grupa Oponeo.pl zwiększyła przychody w kwietniu Po słabszym marcu internetowy dystrybutor opon i felg znów przyspiesza. Według najnowszych danych, w kwietniu OPONEO.PL wypracowało 111,2 mln zł, co oznacza wzrost o 5 proc. r/r.
 • Pandemia koronawirusa wyhamowała sprzedaż Oponeo.pl w marcu

  Wstępna wielkość przychodów ze sprzedaży netto osiągniętych przez OPONEO.PL w marcu 2020 roku wyniosła 68,98 mln zł, co oznacza spadek o 8 proc. r/r. Spółka tłumaczy niższy wynik przesunięciem sezonu wymiany opon na letnie oraz pandemią koronawirusa.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR