X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Moody’s obniżył rating depozytów Getin Noble Banku do Ba3, perspektywa negatywna

Opublikowano: 2017-12-15 09:54:58

Omawiane walory:

Moody's Investors Service obniżył długookresowy rating depozytów Getin Noble Banku do Ba3 z Ba2, długookresową ocenę ryzyka kontrahenta do Ba2 (cr) z Ba1 (cr), ocenę indywidualną do b2 z b1 i skorygowaną ocenę indywidualną do b2 z b1. Perspektywa ratingów pozostaje negatywna.

Obniżka rating depozytów Getin Noble Banku to informacja o negatywnej wymowie dla obligatariuszy banku.

Moody’s potwierdził jako „Not Prime” krótkoterminowy rating depozytów i ocenę ryzyka kontrahenta Getin Noble Banku. Równolegle agencja utrzymała perspektywę długookresowego ratingu depozytów banku na poziomie negatywnym.

Obniżenie ratingów depozytów wynika z obniżenia oceny indywidualnej. Z kolei jej obniżenie to rezultat słabszego profilu kredytowego banku wynikającego ze stosunku złych kredytów do rezerw na straty z kredytów i wskaźnika TCE na poziomie 94,4 proc. Wskaźnik kredytów niepracujących Getin Noble Banku wyniósł 15,5 proc. w czerwcu 2017 r., wskazał Moody’s.

– Informacja o negatywnej wymowie dla posiadaczy obligacji. Ratingi są co do zasady wydawana dla obligatariuszy (posiadaczy obligacji), na koszt emitenta. Obniżenie ratingów może wypłynąć na wzrost rentowności obligacji (spadek cen). W przypadku GNB czynnikiem wspierającym jest osłabienie CHF vs. PLN, co zmniejsza presję ze strony walutowych kredytów hipotecznych na koszty, w tym koszty ryzyka (NPL). – komentuje Sobiesław Kozłowski, analityk Raiffeisen Brokers.

>> Perspektywy przed EURUSD – bezpłatny raport >>

Getin Noble Bank powstał w wyniku połączenia Getin Banku i Noble Banku w 2010 roku. Jest kontrolowany przez Leszka Czarneckiego i notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW).>> Listę wszystkich obligacji Getin Noble Banku wprowadzonych na Catalyst znajdziesz tutaj

notowania

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

    - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
    - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
    - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
    - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (o Getinoble)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku