X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

NFOŚiGW zwiększy udział w akcjonariacie BOŚ

Opublikowano: 2018-05-17 10:30:14

Omawiane walory:

Dzięki objęciu 21 mln akcji w emisji Banku Ochrony Środowiska (BOŚ), udział Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) w kapitale banku wzrośnie do 58,05 proc. z 52,41 proc.

To bardzo istotne w kontekście wspólnych planów związanych z inwestycjami wspierającymi ochronę środowiska, w których BOŚ będzie odgrywać strategiczną rolę zapewniając finansowanie, poinformował prezes NFOŚiGW Kazimierz Kujda.

– Dzięki objęciu 21 mln akcji w emisji Banku Ochrony Środowiska, udział NFOŚiGW w kapitale banku wzrośnie z 52,41% do 58,05%. To bardzo istotne w kontekście naszych wspólnych planów związanych z inwestycjami wspierającymi ochronę środowiska, w których BOŚ będzie odgrywać strategiczną rolę zapewniając finansowanie. Jednym z takich projektów, nad którym trwają obecnie prace, jest spółka Polskie Domy Drewniane, która będzie inwestować w energooszczędne budownictwo przeznaczone na wynajem dla osób o umiarkowanych dochodach – powiedział Kujda, cytowany w komunikacie.

BOŚ podał w środę, że w ramach subskrypcji prywatnej przydzielił 30 074 426 akcji serii V o łącznej wartości 300,74 mln zł. Akcje serii V zostały objęte przez 11 uprawnionych inwestorów.
Bank podkreślał, że pozyska w ten sposób 300,74 mln zł na rozwój akcji kredytowej w obszarze projektów proekologicznych m.in. zakrojonych na dużą skalę i realizowanych przez rząd programów antysmogowych czy programu Mieszkanie+.

– Jestem przekonany, że wspólnie z BOŚ zrealizujemy nasze ambitne plany dotyczące przedsięwzięć proekologicznych i energooszczędnych. Będzie to możliwe m.in. dzięki zakrojonym na szeroką skalę działaniom zarządu banku, zmierzającym do zwiększenia potencjału finansowego BOŚ. Potwierdzają to wyniki finansowe wypracowane przez bank w I kwartale 2018 r. – dodał prezes.

Akcje Banku Ochrony Środowiska od 1997 roku są notowane na rynku podstawowym GPW. W skład grupy wchodzi również Dom Maklerski BOŚ S.A.

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

    - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
    - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
    - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
    - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (o bos)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku