X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Novaturas planuje wejście na giełdy w Warszawie oraz w Wilnie w 2018 r.

Opublikowano: 2018-01-12 12:46:13

Omawiane walory:

Novaturas - największy touroperator w krajach bałtyckich - planuje debiut na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz na Nasdaq w Wilnie.

(Fot. Spółka)

– Novaturas jest liderem na bardzo atrakcyjnym rynku turystycznym w krajach bałtyckich, z rozpoznawalną marką oraz przejrzystym i efektywnym modelem biznesowym, który zapewnia rentowny wzrost i umożliwia regularną wypłatę dywidendy. Jest to więc bardzo atrakcyjna propozycja zarówno dla inwestorów instytucjonalnych jak i detalicznych – powiedział dyrektor generalny Linas Aldonis, cytowany w komunikacie.

Novaturas podał, że prospekt, po jego zatwierdzeniu przez litewski organ nadzoru nad rynkami kapitałowymi wraz z polskimi, litewskimi i estońskimi tłumaczeniami podsumowania, zostanie przedstawiony Komisji Nadzoru Finansowego oraz Finantsinspektsioon (nadzorca estoński).

Rolę oferującego będą pełnić Dom Maklerski PKO Banku Polskiego oraz Swedbank AB.

Novaturas podał, że sprzedał już 30 proc. swojej całej oferty przygotowanej na lato 2018. Z ofert typu first minute, sprzedanych przed końcem 2017 roku, skorzystało aż 84 proc. klientów więcej niż rok wcześniej. Oznacza to, że już ponad 61 tys. mieszkańców krajów bałtyckich zdecydowało się spędzić tegoroczne wakacje zagranicą razem z Novaturas.

– Coraz więcej osób stać na zagraniczne wczasy i częstsze podróże w ciągu roku. Rosną wydatki na zagraniczne wycieczki zorganizowane, czemu sprzyja stabilna i silna kondycja gospodarek krajów bałtyckich. Zagraniczne wakacje są ponadto gwarancją dobrej pogody. Odnotowaliśmy, że znacznie więcej naszych klientów niż kiedykolwiek wcześniej planuje swoje letnie wakacyjne podróże z wyprzedzeniem, decydując się na oferty first minute – dodał Aldonis.

>> E-book: Analiza fundamentalna wg analityków StockWatch.pl Sprawdź

W czerwcu ub.r. Polish Enterprise Fund VI (PEF VI), fundusz private equity zarządzany przez Enterprise Investors (EI), podpisał umowę w sprawie sprzedaży całego pakietu akcji spółki Novaturas. Kupującym miała być Itaka Holdings, największa turystyczna korporacja w Polsce i największy touroperator w Europie Środkowo-Wschodniej. Na początku listopada ub.r. Enterprise Investors rozwiązał umowę z Itaką ze względu na opóźnienie w uzyskiwaniu zgody urzędu antymonopolowego.

Novaturas jest największym touroperatorem w krajach bałtyckich, obecnym na rynku od 1999 roku. Prowadzi działalność pod markami: „Novaturas”, „Novatours”, „ECO travel”, „Novaturas Gold”, „Sofa travel”, „Novaturo šeimos klubas”, „Eco Travel Maž kain specialistas”, „Travel on Spot” oraz „DMC Baltic Experts”. Oferuje wycieczki do ponad 30 miejsc na całym świecie: od najbardziej popularnych kierunków w Europie po wybrane lokalizacje turystyczne na Bliskim Wschodzie, w Afryce Północnej, Azji i Ameryce Łacińskiej.

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

    - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
    - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
    - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
    - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (o Novaturas)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku