X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Nowe rekomendacje dla akcji Enei, Energi, PGE i Taurona

Opublikowano: 2018-02-12 13:59:58

Omawiane walory: , , ,

Analitycy Domu Maklerskiego BZ WBK podnieśli rekomendacji dla Enei do kupuj i wydali rekomendacje trzymaj dla Energi, Polskiej Grupy Energetycznej (PGE) oraz Taurona Polskiej Energii, wynika z raportu datowanego na 5 lutego.

(Fot. PGE)

– Na rynku polskim pojawiła się w ostatnim czasie cała seria niekorzystnych wiadomości (rosnące szanse na rozpoczęcie budowy elektrowni jądrowej, przewidująca duże nakłady inwestycyjne strategia ciepłownictwa PGE, opóźnienia w modernizacji bloków Enei), a kluczowym lokalnym czynnikiem ryzyka jest naszym zdaniem nowa elektrownia w Ostrołęce, gdzie Energa może zapłacić więcej, niż przewiduje budżet. W świetle wszystkich tych kwestii niedawny spadek kursu akcji Enei o 10 proc. spowodował, że jej wskaźnik EV/EBITDA na lata 2018–19P spadł do zaledwie 4,0x. Spółka oferuje przy tym stopę dywidendy wynoszącą 2,3 proc., a potencjał wzrostu jej ważonej ceny docelowej o 23 proc. skłania nas do podniesienia rekomendacji do ‚kupuj’ – czytamy w raporcie.

>> DEGIRO przedłuża ofertę, ze względu na sukces promocji 4000 PLN na prowizje. Kup akcje na GPW.

Cena docelowa akcji Enei została podniesiona do 13,70 zł wobec 12 zł poprzednio. Jednocześnie DM BZ WBK podniósł rekomendację Energi do trzymaj ze sprzedaj, a cenę docelową obniżył do 12,60 zł z 12,70 zł.

Rekomendacja dla PGE została obniżona do trzymaj z kupuj, a cena docelowa obniżona do 12,20 zł z 14 zł.

Analitycy podtrzymali natomiast rekomendację trzymaj dla Taurona, jednocześnie obniżając cenę docelową do 3,30 zł z 3,40 zł.

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

  - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
  - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
  - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
  - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (o Enea, energa, PGE, TAURONPE)

 • Tchórzewski: Banki zapewnią 30-35 proc. finansowania Ostrołęki C

  Polskie banki zapewnią 30-35 proc. finansowania projektu budowy elektrowni węglowej Ostrołęka C. Oznacza to, że udało się złożyć finansowanie, poinformował minister energii Krzysztof Tchórzewski.

 • Komentarz posesyjny: Ostateczna kapitulacja?

  Początek obecnego tygodnia jest na rynkach akcji zaskakująco intensywny, niestety nie w dobrym tego słowa znaczeniu. Pomimo faktu, że niektórzy analitycy traktują ostatnie wypowiedzi przedstawicieli FOMC jako sygnał, że do końca podwyżek stóp jest już niedaleko, a rentowności amerykańskich obligacji 10-letnich znajdują się już niewiele ponad poziomem 3 proc., nastroje na Wall Street są coraz gorsze.

 • Spółki energetyczne chcą drastycznej podwyżki cen prądu dla gospodarstw domowych

  Spółki obrotu należące do grup energetycznych złożyły wnioski o dwucyfrowe wzrosty cen energii w taryfie dla gospodarstw domowych (taryfy G), wynika z informacji "Rzeczpospolitej" i "Dziennika Gazety Prawnej".

 • Banki próbują podnieść się po piątkowej rzezi, mocny Tauron i Energa

  Warszawska giełda rozpoczyna tydzień z duszą na ramieniu. W centrum uwagi pozostają banki i rozwój wydarzeń wokół afery KNF. W poniedziałek przed południem wzrosty notują akcje koncernów energetycznych oraz odbijające po piątkowej rzezi banki.

 • Wyprzedaż banków topi WIG20 i mWIG40, w grze PGE i 11 bit studios

  Piątkowa sesja przynosi kolejną odsłonę wyprzedaży akcji banków, producentów gier i spółek z grupy Leszka Czarneckiego. Zielonym przyczółkiem na warszawskim parkiecie są za to koncerny energetyczne, które kontynuują wzrosty z czwartku. Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku