Oponeo.pl sprzedało 3 mln opon w 2019 r., najwięcej w historii

Omawiane walory:

13 proc. wzrost wstępnych, jednostkowych przychodów Oponeo.pl został zrealizowany przede wszystkim dzięki wzrostowi sprzedaży opon na polskim rynku. W całym 2019 roku spółka sprzedała w kraju 3 mln opon. To rekordowy wynik sprzedaży w historii firmy.

Oponeo.pl, wyniki, opony, akcje, rekord

Źródło: Oponeo.pl

Zarząd Oponeo.pl opublikował wstępne przychody ze sprzedaży netto osiągnięte w grudniu 2019 roku, które wzrosły o 36 proc. i wyniosły 94,3 mln zł. Narastająco przychody za okres od 01 stycznia do 31 grudnia 2019 roku ukształtowały się na poziomie 918,2 mln zł i były wyższe względem jednostkowych przychodów odnotowanych w 2018 roku o 109 mln zł.

Podstawowym czynnikiem, który wpłynął na wielkość przychodów uzyskanych w 2019 roku był wzrost liczby zamówień. Ilość sprzedanych opon w kraju była rekordowa w historii firmy i wyniosła 3 mln opon.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Wzrost sprzedaży zrealizowany przez Oponeo.pl został osiągnięty mimo niesprzyjającej sytuacji rynkowej w segmencie opon do samochodów osobowych w Polsce, w którym jak wynika z danych ETRMY odnotowano w całym 2019 roku 8 proc. spadek sprzedaży.

W 2020 roku spółka zamierza kontynuować dotychczasową strategię rozwoju. Zarząd spółki zakłada dalszy rozwój działalności operacyjnej tj. sprzedaży opon i felg na rynku krajowym i rynkach zagranicznych przy jednoczesnym podążaniu za najnowszymi, światowymi trendami na rynku e-commerce.

Grupa Oponeo.pl, z siedzibą w Bydgoszczy, jest liderem internetowej sprzedaży opon w Polsce, działającym w kilkunastu krajach Europy. W 2018 r. jej skonsolidowane przychody wyniosły blisko 843 mln zł. Spółka jest notowana na GPW od 2007 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT oponeo.pl, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR