X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Oponeo.pl wypłaci 0,35 zł dywidendy na akcję

Opublikowano: 2018-06-13 16:40:00

Omawiane walory:

Oponeo.pl podzieli się zyskiem z akcjonariuszami. Na tegoroczną dywidendę internetowy dystrybutor opon i felg przeznaczy blisko 4,9 mln zł.

Oponeo.pl przeznaczy 4,88 mln zł z 16,7 mln zł zarobionych 2017 r. na dywidendę. Akcjonariusze otrzymają 0,35 zł na każdy walor (stopa 0,9 proc.). Pozostała część wypracowanych środków zasili kapitał zapasowy.

Dzień dywidendy ustalono na 3 lipca, a wypłaty na 20 lipca. W podziale zysku będą uczestniczyć inwestorzy posiadający akcje na koniec sesji 29 czerwca.

Oponeo.pl na GPW notowane jest od 2007 roku. W swojej giełdowej historii spółka tylko dwa razy nie wypłaciła dywidendy (w 2009 r. i 2011 r.). Tegoroczna, dziewiąta dywidenda będzie najwyższą w historii spółki. W ubiegłym roku internetowy dystrybutor opon wypłacił 0,20 zł na akcję, a dwa lata wcześniej 0,10 zł.

Kalendarium dywidend Oponeo.pl

>> Krótka droga hamowania – omówienie wyników Oponeo.pl po I kw. 2018 r.

Oponeo.pl jest liderem sprzedaży internetowej opon na polskim rynku. Spółka oprócz serwisów dedykowanych polskim klientom, takich jak: Oponeo.pl, Opony.com, Opony.pl, Motostrada.pl, Felgi.pl posiada również ponad 20 sklepów zagranicznych. Marką spółki i jej głównym portalem jest Oponeo.pl. Firma jest także właścicielem firmy prowadzącej serwis motoryzacyjny Autocentrum.pl. W środę na 30 minut przed końcem sesji akcje Oponeo.pl tanieją o 2,3 proc. do 37,90 zł.

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

    - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
    - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
    - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
    - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (o oponeo.pl)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku