X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

PBKM kupuje laboratorium w Szwajcarii

Opublikowano: 2018-05-17 13:56:15

Omawiane walory:

Famicord AG - szwajcarska spółka z Grupy PBKM, działającej w Europie pod nazwą Grupa Famicord, przejmuje 100 proc. udziałów w spółce Biocell Lugano SA za kwotę nie większą niż 1,6 mln euro (ok. 6,9 mln PLN).

Umowa pomiędzy akcjonariuszami spółki Biocell Lugano SA i Famicord AG została podpisana w połowie maja 2018 r. Transakcja przejęcia spółki Biocell Lugano przez Famicord AG zostanie sfinansowana ze środków własnych Grupy PBKM. Płatność za przejęte udziały jest rozłożona na trzy raty płatne do 2020 roku.

– Inwestycja w nowoczesne laboratorium w Szwajcarii daje nam możliwość oferowania nowych usług bankowania dla naszych klientów w innych krajach. Otwiera także przed nami nowe perspektywy rozwoju w Europie Zachodniej i podniesienie jakości naszych usług, gdyż będziemy mogli oferować klientom możliwość bankowania komórek macierzystych w laboratorium w Szwajcarii. Warto podkreślić, że cena jaką zapłacimy za działające według najlepszych standardów laboratorium w Szwajcarii jest atrakcyjna w porównaniu do skali inwestycji, którą musielibyśmy ponieść na budowę i wyposażenie podobnego laboratorium w Europie Zachodniej – mówi Jakub Baran, współzałożyciel, istotny akcjonariusz i Prezes Zarządu PBKM.

Biocell Lugano posiada w miejscowości Contone w Szwajcarii nowoczesne laboratorium do preparatyki i przechowywania komórek macierzystych z płynu owodniowego i łożyska. Biocell Lugano swoje usługi kieruje do klientów biznesowych (B2B) i indywidualnych, głównie z Włoch.

>> 5 wskazówek, które pozwolą wprowadzić Twój handel na akcjach na wyższy poziom

Przejmowana jest działającą spółką, która posiada opatentowaną, innowacyjną technologię izolacji komórek macierzystych z łożyska, płynu owodniowego oraz zębów mlecznych, czyli technologię, której w większości nie posiada obecnie Grupa PBKM. Spółka Biocell Lugano rozpoczęła komercjalizację tej technologii, a Grupa Famicord będzie kontynuować ten proces.

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

    - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
    - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
    - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
    - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (o PBKM)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku