PickPack w Allegro Smart! Od lutego ruszają dostawy kurierskie w dniu zakupów

Omawiane walory: ,

Gigant polskiego e-commerce poszerza zakres usług w ramach pakietu Allegro Smart! Od lutego klienci Allegro będą mogli skorzystać z opcji dostawy paczki w dniu zakupu, na razie tylko na terenie stolicy. Usługę będzie realizować firma PickPack.

pickpack,allegro,kurier

W lutym Allegro wprowadzi w Warszawie opcję dostaw kurierskich w dniu zakupów

W branży e-commerce liczy się nie tylko cena, ale i czas dostawy produktu. W tej drugiej kwestii wyścig trwa w najlepsze. Lada moment wyższy bieg wrzuci Allegro, które przedstawiło nową ofertę Allegro Smart! Gigant polskiego e-commerce ogłosił, że od 8 lutego na terenie Warszawy będzie oferował możliwość dostawy paczki w dniu zakupu.

Opcja błyskawicznej dostawy będzie dostępna tylko jeśli sprzedający wysyła towar z Warszawy na inny adres w Warszawie (dla kodów pocztowych, które zaczynają się na 00, 01, 02, 03 albo 04) i będzie posiadał podpisaną umowę z firmą PickPack. Sprzedający w każdej ofercie będzie mógł określić godzinę, do której kupujący mogą składać zamówienia z dostawą tego samego dnia.

– Domyślna godzina dostawy to czas między 18:00, a 22:00. Po złożeniu zamówienia kupujący otrzyma smsa z linkiem, dzięki czemu będzie mógł zmienić godzinę na dogodny dla siebie przedział czasowy. Jeśli nie złoży zamówienia do ustalonej przez ciebie godziny, paczka dotrze kolejnego dnia roboczego w godzinach wybranych przez kupującego – informuje Allegro.

Każdy sprzedawca będzie sam określał koszt dostawy kurierskiej PickPack, natomiast z firmą rozliczy się w ramach stawek zapisanych w umowie. W ramach Allegro Smart! będą uwzględniane oferty z cenami dostawy kurierem PickPack do 14,99 zł. Allegro będzie pokrywać do 11 zł każdej takiej dostawy. Kurier PickPack będzie dostępny tylko z płatnością z góry.

Od poniedziałku (25 stycznia) obowiązuje nowy cennik usług Allegro. Koszt miesięcznego pakietu Allegro Smart! dla nowych użytkowników wzrósł z 8,99 zł do 10,99 zł. Cena wariantu rocznego oraz stawki dla obecnych klientów pozostały bez zmian.

Model same day delivery

Dostawy realizowane w dniu zakupu to nisza na rynku usług kurierskich, która z roku na rok rośnie. Z tej opcji korzystają przede wszystkim małe firmy, ale coraz częściej sięgają po nie branżowi potentaci. Jednym z tzw. dostawców przesyłek ostatniej mili, czyli finalnego etapu dostawy z magazynu podmiejskiego do klienta końcowego, jest PickPack. Firma oferuje rozwiązania w trybie same-day delivery z możliwością ekspresowego doręczenia lub samodzielnego wyboru czasu dostawy w wygodnych 2-godzinnych przedziałach.

– Pickpack wyznacza nową jakość dostaw w branży e-commerce. Komfort klienta stawiamy na pierwszym miejscu. To właśnie klient decyduje, gdzie i o której pojawi się kurier z jego paczką. Jest to możliwe dzięki wprowadzeniu technologicznych udogodnień, takich jak unikatowy na rynku usług kurierskich, intuicyjny chatbox czy możliwość śledzenia dostawy w czasie rzeczywistym – mówi Filip Kot, CEO PickPack.

Firma istnieje od 2016 r. i powstała z inicjatywy Filip Kota. Od samego początku stawia na rozwój technologii, która kompleksowo i w pełni automatycznie zarządza pracą kurierów. Ci z kolei nie muszą planować ani optymalizować swoich codziennych obowiązków – nad całością czuwa unikatowy system, zbiór algorytmów machine learning o nazwie LEO, który co 5 minut przelicza wszystkie operacje, tak aby kurier dostarczył paczkę zgodnie z oczekiwaniem.

PickPack swoje rozwiązania oferuje już m.in. klientom drogerii Hebe, Rossmann oraz wielu mniejszym firmom, jak apteki, drukarnie, kwiaciarnie, biura czy agencje marketingowe. Obecnie firma działa w 6 polskich miastach: Warszawie, Łodzi, Krakowie, Trójmieście, Poznaniu i Wrocławiu. W przyszłości PickPack chce ruszyć z ekspansją zagraniczną.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o allegro, PickPack)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR