PKN Orlen ma zabezpieczony wolumen gazu dla bloku Ostrołęka C

Omawiane walory:

PKN Orlen ma zabezpieczony z Polskim Górnictwem Naftowym i Gazownictwem pełen wolumen gazu ziemnego na potrzeby bloku Ostrołęka C, poinformował prezes Daniel Obajtek.

orlen,ostroleka, pgnig, gaz,

PKN Orlen ma zabezpieczony wolumen gazu dla bloku Ostrołęka C

– Mamy zabezpieczenie ze strony PGNiG, jeśli chodzi o dostawy gazu dla Ostrołęki, mamy oficjalne pismo, że PGNiG jest gotowe dostarczyć surowiec o potrzebnym wolumenie. Buduje się gazociąg Polska-Litwa, który przebiega 20 km od inwestycji – powiedział Obajtek dziennikarzom w kuluarach briefingu prasowego.

Zastrzegł, że niebawem powinna być znana wielkość wolumenu gazu, jaki będzie wykorzystywała elektrownia gazowa w Ostrołęce.

– Chcemy jak najszybciej podpisać umowę inwestycyjną, jesteśmy zdeterminowani, żeby do końca 2025 roku zrealizować tę inwestycję – dodał prezes Orlenu.

W połowie czerwca szef Orlenu przewidywał, że decyzja inwestycyjna w sprawie Ostrołęki C zapadnie w ciągu „miesiąca-półtora”, co oznacza, że powinno to nastąpić najpóźniej do końca lipca br.

Grupa PKN Orlen zarządza sześcioma rafineriami w Polsce, Czechach i na Litwie, prowadzi też działalność wydobywczą w Polsce i w Kanadzie. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 111,2 mld zł w 2019 r. Spółka jest notowana na GPW od 1999 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT PKNOrlen, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR