X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

PKN Orlen w przyszłym roku podniesie wynagrodzenia

Opublikowano: 2018-12-06 10:48:24

Omawiane walory:

Zarząd PKN Orlen i organizacje związkowe podpisały porozumienie w sprawie zmiany Zakładowego Układu Zbiorowego Pracy. Obie strony porozumiały się w sprawie wzrostu wynagrodzeń w 2019 roku. Przyjęte uzgodnienia zaczną obowiązywać od 1 kwietnia 2019 r., po ich zarejestrowaniu przez Państwową Inspekcję Pracy.

(Fot. mat. prasowe/PKN Orlen)


Najistotniejsze ze zmian w ZUZP to m.in.: rozszerzenie ścieżek kariery m.in. poprzez dodanie nowych stanowisk w obszarach produkcji, wsparcia produkcji i straży pożarnej, podniesienie minimalnych i maksymalnych widełek płac czy wprowadzenie nowych stanowisk traderów, zajmujących się transakcjami na giełdach towarowych i finansowych.

– Jestem przekonany, że zmiany będą miały istotny wpływ na realizację naszej strategii biznesowej. Umożliwią bowiem wzrost zaangażowania pracowników, osiąganie przez nich odpowiednich kompetencji, wiedzy i umiejętności. Przyczynią się też do pozyskania i utrzymania odpowiednich pracowników w obszarach, w których się rozwijamy. Liczę, że nowe zasady zarówno w zakresie ZUZP, jak i wzrostu wynagrodzeń w 2019 r. zostaną pozytywnie odebrane przez pracowników. Budowa dobrych i stabilnych warunków zatrudnienia oraz inwestowanie w rozwój pracowników należą do naszych priorytetów – skomentował prezes Daniel Obajtek.

>> Zacznij inwestować już od 100 zł >> Nowa platforma inwestycyjna inPZU

Obok zmian o charakterze porządkującym i dostosowującym zapisy ZUZP do powszechnie obowiązujących przepisów prawa, uelastyczniono zasady zatrudniania oraz rozwoju kompetencji pracowników.

– Dodatkowo w odrębnym porozumieniu PKN Orlen ustalił z organizacjami związkowymi wzrost wynagrodzeń na rok 2019 o 250 zł brutto dla pracowników zatrudnionych w niższych kategoriach zaszeregowania oraz nagrody jednorazowe w kwocie 2.100 zł dla pracowników zatrudnionych w wyższych kategoriach, z wyłączeniem wyższej kadry zarządzającej. Nagrody jednorazowe dla pracowników PKN Orlen oraz zasady ich wypłaty będą przedmiotem dalszych negocjacji płacowych, które zaplanowano na styczeń 2019 r. – czytamy dalej w komunikacie.

Grupa PKN Orlen zarządza sześcioma rafineriami w Polsce, Czechach i na Litwie, prowadzi też działalność wydobywczą w Polsce i w Kanadzie. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 95,36 mld zł w 2017 r. Spółka jest notowana na GPW od 1999 r.

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

    - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
    - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
    - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
    - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (o PKNOrlen)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku