X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

PKO BP chce wypłacić dywidendę za 2017 rok. „Czekamy do grudnia na wytyczne KNF”

Opublikowano: 2017-11-13 13:33:55

Omawiane walory:

PKO Bank Polski liczy, że będzie mógł wypłacić dywidendę z zysku za 2017 rok, ale czeka na wytyczne dotyczące podziału zysku za br. od Komisji Nadzoru Finansowego, poinformował wiceprezes Piotr Mazur. 

– Jako zarząd PKO Banku Polskiego zawsze chcielibyśmy wypłacać dywidendę. Nasze współczynniki kapitałowe są wysokie, bank stoi na bardzo solidnych podstawach, więc moglibyśmy dzielić się zyskiem z akcjonariuszami – powiedział Mazur podczas konferencji prasowej.

– Nasza rekomendacja będzie zgodna z wytycznymi KNF. Mamy nadzieję, że Komisja dostrzega sytuację sektora i być może niektóre elementy złagodzi. Chcielibyśmy wypłacić dywidendę, czekamy do grudnia na wytyczne – podkreślił wiceprezes.

>> Nie masz czasu samodzielnie inwestować? Powierz pieniądze ekspertom – sprawdź nasze wyniki >>

Łączny wskaźnik kapitałowy grupy PKO BP wyniósł 17,7 proc. na koniec września br., zaś współczynnik Tier 1 sięgnął 16,8 proc. Dla banku było tot odpowiednio 19,7 proc. oraz 18,7 proc.

PKO Bank Polski jest liderem polskiego sektora bankowego. Aktywa razem banku wyniosły 285,57 mld zł mld zł na koniec 2016 r. Akcje banku od listopada 2004 r. notowane są na GPW.

notowania

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

  - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
  - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
  - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
  - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (o pkobp)

 • WIG20 zaciera wczorajszy niesmak

  Amerykańskie indeksy toczyły wczoraj kolejną walkę o uspokojenie nastrojów, w czym wspierał je na Twitterze Donald Trump i informacje o redukcji chińskich ceł na samochody z nałożonych w lipcu 40 proc. W drugą stronę działały zapowiedzi prezydenta, że nie obawia się government shutdown, ale jest to temat na tyle odległy, że nie ma szans poważnie zaniepokoić inwestorów.

 • Raport: Jakie dywidendy wpłacą spółki z WIG20 w 2019 r.

  Według szacunków StockWatch.pl, w przyszłym roku 13 spółek z prestiżowego indeksu GPW wypłaci łącznie 12,8 mld zł dywidend. Kwotami idącymi w miliardy złotych podzielą się reprezentanci sektora paliwowego, bankowego i ubezpieczeniowego.

 • Banki próbują podnieść się po piątkowej rzezi, mocny Tauron i Energa

  Warszawska giełda rozpoczyna tydzień z duszą na ramieniu. W centrum uwagi pozostają banki i rozwój wydarzeń wokół afery KNF. W poniedziałek przed południem wzrosty notują akcje koncernów energetycznych oraz odbijające po piątkowej rzezi banki.

 • UOKiK zobowiązał Getin Noble Bank, PKO BP i ING BSK do udzielenia poszkodowanym klientom rekompensat

  Banki, które nieprawidłowo informowały o zmianach opłat tj. ING Bank Śląski, Getin Noble Bank i PKO Bank Polski po decyzjach Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów rozliczą się z klientami z podwyżek i udostępnią czasowo niektóre usługi za darmo. UOKiK wydał już decyzje wobec 14 banków, które niewłaściwie informowały klientów o zmianach taryf czy regulaminów, a w toku są 4 postępowania.

 • PKO BP chciałby wypłacić do 50 proc. dywidendy z zysku za 2018 r.

  PKO Bank Polski spełnia kryteria do wypłaty dywidendy wysokości do 25 proc. zysku za 2018 rok i jest bliski spełnienia kryterium do wypłaty do 50 proc. zysku - liczy bowiem na obniżenie bufora stress testowego, który pozwoliłby na wypłatę wyższej niż 25 proc. kwoty z zysku za br., poinformował wiceprezes Rafał Kozłowski. Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku