PKO TFI podpisało już tysiąc umów na prowadzenie PPK

Omawiane walory:

PKO Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych rośnie na lidera. Fundusz przekroczył własnie 1.000 umów o zarządzanie pracowniczymi planami kapitałowymi, a kolejne jak zapewnia czekają na podpis.

PKOBP,PKO,TFI,PPK

(Fot. PKO BP/fb)

– W połowie lipca podawaliśmy informację o 100 podpisanych umowach, teraz po 3 miesiącach mamy już ich 1.000. Cieszymy się, że tak duża liczba pracodawców zaufała właśnie nam i zdecydowała się podjąć współpracę z nami przy prowadzeniu pracowniczych planów kapitałowych dla swoich pracowników. To potwierdza naszą skuteczność i jakość dostarczanych rozwiązań – powiedział prezes PKO TFI Piotr Żochowski.

Firmy zatrudniające co najmniej 250 osób muszą wybrać instytucję finansową do zarządzania PPK do 25 października. Kolejne firmy, zatrudniające od 50 do 250 osób są zobligowane do podpisania umowy o zarządzanie PPK od 1 stycznia 2020 roku. Wdrożenie PPK we wszystkich firmach, które podlegają temu obowiązkowi, zakończy się na początku 2021 roku.

W październiku PKO TFI informowało, że będzie zarządzało PPK pracowników dwóch największych sieci dyskontowych – Lidla i Biedronki. Lidl Polska zatrudnia ponad 20 tysięcy osób na podstawie umowy o pracę, a Biedronka blisko 65 tysięcy.

PKO TFI działa na polskim rynku kapitałowym od ponad 22 lat. Zarządza około 34 mld powierzonymi przez ponad 600 tys. klientów. Oferuje zróżnicowaną ofertę produktową z dostępem do krajowego i zagranicznych rynków finansowych. Uczestnicy funduszy inwestycyjnych z oferty PKO TFI mają dostęp do swoich środków poprzez system transakcyjny i-fundusze.pl oraz za pośrednictwem ok. 1.100 oddziałów PKO Banku Polskiego dostępnych w całym kraju.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT pkobp, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR