X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

PlayWay: Ultimate Games ma umowę licencyjną z Discovery Licensing INC

Opublikowano: 2018-06-12 13:58:17

Omawiane walory:

Ultimate Games, spółka zależna PlayWay, ma umowę licencyjną z Discovery Licensing INC na wykorzystanie znaków towarowych należących do licencjodawcy oraz muzyki i innych assetów (m.in. dźwięki, głosy, wizerunki postaci) do programu "Deadlist Catch".

Znaki towarowe licencjodawcy zostaną wykorzystane przez Ultimate Games w grze komputerowej „Deadlist Catch: The Game”, której premiera planowana jest na rok 2019. Trwają już także rozmowy o możliwej współpracy licencjodawcy i Ultimate Games przy kolejnych tytułach z portfolio Discovery.

– W ramach podpisanej umowy licencyjnej licencjodawca zobowiązał się do prowadzenia intensywnych, długotrwałych, zakrojonych na szeroką skalę działań marketingowych, obejmujących m.in. reklamy telewizyjne emitowane na kanałach należących do licencjodawcy, obecność gry w programach licencjodawcy, wsparcie wizerunkowe największych gwiazd znanych z programów licencjodawcy, promowanie gry na kanałach social media, stronach i serwisach internetowych należących do licencjodawcy, akcje PR-owe, kampanie mailingowe, a także wykorzystanie relacji z najważniejszymi dystrybutorami, oraz sklepami (np. App Store) w celu zapewnienia licencjobiorcy możliwie najlepszej ekspozycji podczas premiery – czytamy w komunikacie.

>> Ponad 60 proc. zysku od początku 2017 r. – sprawdź ofertę portfela wzorcowego CFR w StockWatch.pl

Ultimate Games to producent i wydawca m.in. serii „Ultimate Fishing Simulator”, która jako gra w tzw. Early Access znalazła się na 6. miejscu wśród globalnych bestselerów platformy STEAM (platforma PC). „Ultimate Fishing Simulator” w wersji na urządzenia mobilne na platformie Google Play znajdował się wielokrotnie wśród 10 najlepszych gier z kategorii symulacje i został pobrany dotychczas (tylko w Google Play) ok. 3 mln razy. Ultimate Games jest obecnie w trakcie produkcji ponad 20 gier, które zostaną wydane w latach 2018-2020. Spółka posiada 48% akcji w kapitale zakładowym Ultimate Games.

Spółka zadebiutuje na NewConnect 15 czerwca br. Debiutowi nie towarzyszy emisja akcji. Spółka wskazała, że środki pozyskane od inwestorów w ub. roku oraz sukces finansowy wydanych gier spowodowały, iż na tym etapie nie potrzebuje dodatkowego finansowania.

– Debiut na rynku NewConnect to wywiązanie się z obietnicy, jaką złożyliśmy inwestorom ponad rok temu. Od początku naszej aktywności dbamy o dobrą komunikację z akcjonariuszami i przejrzystość w działaniach. Dodatkowym impulsem do dalszego rozwoju biznesu będzie też dla nas przeniesienie się na parkiet główny Giełdy Papierów Wartościowych, które planujemy na przyszły rok – powiedział CEO Ultimate Games Mateusz Zawadzki, cytowany w komunikacie.

>> Without Agony – omówienie sprawozdania finansowego PlayWay

Firma pracuje też nad ponad 20 produkcjami na różne platformy (tj. mobile, PC, Switch, PS, Xbox), które zostaną wydane w latach 2018 – 2020. Tworzy je kilkanaście zespołów deweloperskich w całym kraju. Najbardziej oczekiwane premiery to: Pro Fishing 2018 (wersja free to play na PC – premiera latem 2018), Crash of Tanks (wrzesień 2018), Priest (symulator księdza egzorcysty – 2019), Summer Boat (2019), Ultimate Fishing Simulator Mobile 2019 (premiera pierwszy kwartał 2019) oraz Ultimate Fishing Simulator na konsole: Nintendo Switch, PS, Xbox (premiera 2019).

PlayWay, który w 2016 roku zadebiutował na rynku głównym GPW, to inkubator zespołów deweloperskich, które tworzą gry komputerowe i mobilne w oparciu o pomysły własne oraz pomysły opracowane w centrali spółki.

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

  - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
  - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
  - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
  - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (o playway)

 • Analiza techniczna 5 mocno przecenionych producentów gier wideo

  Przecena wśród czołowych producentów gier wideo idzie szeroką ławą. Dwucyfrowe spadki zanotowali zarówno potentaci z głównego rynku jak i małe studia notowane na NewConnect. Wojciech Kręcki, autor portfela Cztery Fazy Rynku sprawdził, gdzie szukać okazji do zajęcia pozycji na akcjach 5 znanych producentów elektronicznej rozrywki.

 • Mocne odbicie na WIG20, wciąż gorąco na CD Projekt

  Wtorkowa sesja na giełdzie w Warszawie rozpoczęła się od silnego odbicia indeksu WIG20, który dzień wcześniej zaliczył spadek o 1,77 proc. Niestety w obliczu narastającej awersji do ryzyka szanse na trwały powrót wzrostów są niewielkie.

 • Chiny, Włochy i CD Projekt psują nastroje na GPW

  Gwałtowne pogorszenie nastrojów na globalnych rynkach akcji, za którym stoją Chiny i Włochy, w połączeniu z ogólną słabością GPW i przeceną CD Projektu, nie pozwalają na optymizm. Ani dziś, ani też w kolejnych dniach.

 • Raport: Ile zarabiają menedżerowie spółek z branży gier wideo?

  Branża gier wideo jest dziś szybko rozwijającą się gałęzią przemysłu rozrywkowego. Niewątpliwie sukcesy polskich wydawców sprawiają, że stopniowo staje się ona wizytówką polskiej gospodarki, a wydawcy osiągają coraz wyższe zyski. W niniejszym artykule przyjrzymy się jak wynagradzani są top menedżerowie spółek notowanych na GPW.

 • Vestor DM obniżył cenę docelową akcji PlayWay do 177 zł

  Biuro w raporcie z 25 września podtrzymało rekomendację kupuj dla PLAYWAY z ceną docelową obniżoną ze 195 zł do 177 zł. Niższa wycena to efekt m.in. aktualizacji harmonogramu premier, polegającej na przesunięciu kilku kluczowych tytułów z tego roku na 2019 r.Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku