Po wyroku tzw. dużego TSUE do Santander BP wpływa ok. 65 pozwów miesięcznie

Omawiane walory:

Po wyroku Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej (tzw. dużego TSUE) w sprawie hipotecznych kredytów walutowych, do Santander Bank Polska wpływa ok. 65 pozwów miesięcznie.

santander,tsue,frankowicze

Po wyroku tzw. dużego TSUE do Santander BP wpływa ok. 65 pozwów miesięcznie

– Po wyroku TSUE wpływa do banku ok. 65 nowych pozwów miesięcznie. Na koniec grudnia 2019 roku bank był pozwany w 1.068 sprawach – podało biuro prasowe.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Według stanu na 30 września 2019 r., grupa była pozwana w 1.258 sprawach dotyczących kredytów indeksowanych lub denominowanych do waluty obcej (głównie CHF) o wartości przedmiotu sporu 266.965 tys. zł, w tym znajdują się 2 pozwy zbiorowe.

Bank podał dziś, że w 2019 roku utworzył 266,6 mln zł rezerwy na ryzyko prawne, w tym rezerwę związana z portfelem walutowych kredytów hipotecznych w wys. 173,1 mln zł i rezerwę związaną ze zwrotem części opłat z tytułu przedterminowo spłaconych kredytów konsumpcyjnych w wys. 93,5 mln zł.

Kwota rezerw została ustalona z audytorem.

– Do zakończenia prac nad raportem rocznym audytor ma jeszcze ok. 3 tygodni i zakładamy, że nic się tu nie zmieni, ani nie wydarzy się nic na tyle przełomowego w orzecznictwie sądowym – podano także.

Santander Bank Polska (d. Bank Zachodni WBK) należy do czołówki banków uniwersalnych w Polsce. Jego akcje są notowane na warszawskiej GPW. Głównym akcjonariuszem Santander Bank Polska jest hiszpański Santander, pierwszy bank w strefie euro i 11. na świecie pod względem kapitalizacji.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT sanpl, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR