Po wyroku tzw. dużego TSUE do Santander BP wpływa ok. 65 pozwów miesięcznie

Omawiane walory:

Po wyroku Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej (tzw. dużego TSUE) w sprawie hipotecznych kredytów walutowych, do Santander Bank Polska wpływa ok. 65 pozwów miesięcznie.

santander,tsue,frankowicze

Po wyroku tzw. dużego TSUE do Santander BP wpływa ok. 65 pozwów miesięcznie

– Po wyroku TSUE wpływa do banku ok. 65 nowych pozwów miesięcznie. Na koniec grudnia 2019 roku bank był pozwany w 1.068 sprawach – podało biuro prasowe.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Według stanu na 30 września 2019 r., grupa była pozwana w 1.258 sprawach dotyczących kredytów indeksowanych lub denominowanych do waluty obcej (głównie CHF) o wartości przedmiotu sporu 266.965 tys. zł, w tym znajdują się 2 pozwy zbiorowe.

Bank podał dziś, że w 2019 roku utworzył 266,6 mln zł rezerwy na ryzyko prawne, w tym rezerwę związana z portfelem walutowych kredytów hipotecznych w wys. 173,1 mln zł i rezerwę związaną ze zwrotem części opłat z tytułu przedterminowo spłaconych kredytów konsumpcyjnych w wys. 93,5 mln zł.

Kwota rezerw została ustalona z audytorem.

– Do zakończenia prac nad raportem rocznym audytor ma jeszcze ok. 3 tygodni i zakładamy, że nic się tu nie zmieni, ani nie wydarzy się nic na tyle przełomowego w orzecznictwie sądowym – podano także.

Santander Bank Polska (d. Bank Zachodni WBK) należy do czołówki banków uniwersalnych w Polsce. Jego akcje są notowane na warszawskiej GPW. Głównym akcjonariuszem Santander Bank Polska jest hiszpański Santander, pierwszy bank w strefie euro i 11. na świecie pod względem kapitalizacji.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT sanpl, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • UOKiK ukarał kolejne banki za nieprecyzyjne zapisy w aneksach do umów o kredyt walutowy

  Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów uznał za niedozwolone klauzule dotyczące zasad ustalania kursów walut, na podstawie których naliczane są raty kredytów indeksowanych m.in. do euro i franka szwajcarskiego. W związku z tym na trzy banki nałożono kary finansowe w wysokości: 26,6 mln zł dla BNP Paribas Bank Polska, 10,5 mln zł dla Banku Millennium oraz 23,6 mln zł dla Santander Bank Polska, zakazano również stosowania zakwestionowanych klauzul.

 • Koronahossa w środku lata, w grze XTB, Biomed-Lublin i Cormay

  Akcje spółek potocznie określanych jako "covidowe" niezmiennie pozostają w centrum uwagi inwestorów, szczególnie że liczba nowych przypadków koronawirusa w Europie wyraźnie rośnie. W środę tematem numer jeden jest XTB, którego kurs akcji spada po publikacji wyników.

 • Santander Bank Polska miał ponad 300 mln zł zysku netto w II kwartale

  Santander Bank Polska odnotował 304,85 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w II kw. 2020 r. wobec 596,47 mln zł zysku rok wcześniej.

 • WIG20 wraca powyżej 1.600 pkt., w grze Cyfrowy Polsat i CCC

  Wyniki spółek zaczynają odgrywać pierwszoplanową rolę nie tylko na Wall Street i głównych europejskich parkietach, ale również w Warszawie. Przed sesją raport za pierwszy kwartał opublikował m.in. Santander Bank Polska i Budimex.

 • Santander BP miał prawie 171 mln zł zysku netto w I kwartale 2020

  Santander Bank Polska odnotował 170,93 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2020 r. wobec 339,01 mln zł zysku rok wcześniej. To wynik poniżej oczekiwań ekspertów, a przyczyniła się do tego głównie rezerwa na tzw. małe TSUE.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR