Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Porozumienie akcjonariuszy wzywa na akcje Alchemii po 4,80 zł za sztukę

Opublikowano: 2019-01-11 18:23:10

Omawiane walory:

Roman Karkosik, Grażyna Karkosik, Boryszew, Impexmetal oraz Eastside-Bis - jako porozumienie - ogłosili wezwanie do sprzedaży 29,245 mln akcji Alchemii, stanowiących 14,62 proc. głosów, po cenie 4,80 zł za akcję. W piątek na zamknięciu sesji kurs akcji producenta stali wzrósł o 3,75 proc. do 4,98 zł.

(Fot. stockwatch.pl)

Zapisy potrwają od 31 stycznia do 4 marca. Planowana data transakcji nabycia akcji na GPW to 7 marca, a rozliczenie transakcji nabycia ustalono na 12 marca.

Podmiotem nabywającym akcje w ramach wezwania jest Impexmetal.

– Wzywający zamierzają osiągnąć stan, w którym wzywający w wyniku przeprowadzenia wezwania, łącznie będą posiadać 200 mln akcji spółki (tj. wszystkie akcje spółki) – czytamy w komunikacie.

Akcjonariat Alchemii.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Intencją wzywających jest wycofanie spółki z obrotu na GPW. Jeśli w wyniku wezwania porozumienie przekroczy próg 90 proc. ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu Alchemii, strony przeprowadzą przymusowy wykup akcji od akcjonariuszy mniejszościowych. Porozumienie zostało zawarte na czas określony, do momentu zniesienia dematerializacji akcji Alchemii.

Grupa Alchemia koncentruje się na produkcji stali. Działalność operacyjna jest skupiona w spółkach zależnych. Spółka-matka zajmuje się handlem. W piątek kurs akcji Alchemii wzrósł o 3,75 proc. do 4,98 zł.

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

    - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
    - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
    - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
    - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (o alchemia)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku