Prezes Bloober Team: Dla nas ważne jest zachowanie DNA spółki i jej misji

Omawiane walory:

Tym razem z prawdziwą lawiną pytań od inwestorów zmierzył się Piotr Babieno, prezes Bloober Team. Tematem spotkania było omówienie bieżącej sytuacji i planów studia.

piotr,babieno,bloober,team

Piotr Babieno, prezes Bloober Team SA

W środowym czacie z prezesem Bloober Team udział wzięło ponad 400 inwestorów. Już na starcie na Piotra Babieno czekało ok. 60 pytań. Lista ta z każdą minutą rosła. W sumie w ciągu 1,5 godziny prezes studia odpowiedział na 85 pytań, a i tak na koniec aż 110 pozostało bez odpowiedzi. Piotr Babieno zadeklarował, że na część z nich postara się odpowiedzieć. Gdy tylko otrzymamy odpowiedzi, zaktualizujemy zapis spotkania na stronie czatu.

Oczywiście najgorętszym tematem spotkania były gry i kwestie finansowe. Najnowsza produkcja studia – The Medium – odbiła się szerokim echem i odniosła spory sukces. Aż 88 proc. recenzji na platformie Steam była pozytywna. Sprzedaż gry już w pierwszej dobie wystarczyła, żeby pokryć koszty produkcji i marketingu. Warto jednak zaznaczyć, że gra na premierę ukazała się w usłudze Xbox Game Pass. Szczegóły tej umowy oraz wyniki finansowe gry pozostają na ten moment tajemnicą. Prezes zaznaczył, że tego typu informacje pojawią się dopiero w raporcie finansowym za I kwartał.

Sporo pytań dotyczyło także projektu o nazwie kodowej „Black”, którego data premiery nie została jeszcze ogłoszona. Projekt ten ma wzmocnić pozycję spółki na rynku.

– Szczegóły podamy, jak tylko będziemy mogli o tym mówić. Projekt realizujemy we współpracy z partnerem, informacje pojawią się najszybciej, jak to możliwe – powiedział Piotr Babieno.

– Na pewno będzie to tytuł, w którym będzie zdecydowanie więcej akcji – dodał prezes Bloober Team.

>> Gaming na Giełdzie VI: seria czatów inwestorskich i konferencja finałowa

Oprócz projektu Black spółka pracuje nad drugim projektem, który będzie własnym IP. Dwa projekty oznaczają większe zapotrzebowanie na pracowników.

– Pozyskujemy osoby tylko na stanowiska, na które mamy zapotrzebowanie. W najbliższym czasie będziemy realizować dwa duże projekty i zakładamy zwiększenie zatrudnienia, nie będzie to związane z innymi firmami z branży – powiedział prezes Babieno.

Bloober Team to jeden z trzech najważniejszych (obok Capcom i Konami) światowych producentów gier z gatunku psychological horror. Prezes nie ukrywa, że celem strategicznym studia jest status lidera tego segmentu.

– Zdecydowanie idziemy w kierunku horroru jako gatunku, nie tylko horroru psychologicznego. Produkcje, nad którymi obecnie pracujemy, będą bardzo dużym krokiem, który zbliża nas do miejsca, w którym chcemy być – czyli lidera gatunku – powiedział Babieno.

Spółka jest w trakcie przeglądu opcji strategicznych. Pod koniec marca Bloober zdecydował się na udzielenie czasowej wyłączności rozmów dotyczących strategicznej współpracy z jednym z podmiotów branżowych.

– Rozmowy przebiegają bardzo sprawnie. Będziemy mogli informować o szczegółach, kiedy rozmowy zostaną sfinalizowane, co jest planowane na Q2 2021 r. – powiedział Babieno.

– Inwestorzy, którzy są zainteresowani przejęciem spółki myślą też o tym, jak sprawić, by spółka była jak najbardziej „opłacalna”. Dla nas równie ważne jest zachowanie DNA spółki i jej misji. Nie mamy przekonania, że inwestor który jest zainteresowany przejęciem całej spółki zostawiłby nam taką możliwość, dlatego rozmawiamy o partnerstwie strategicznym – mówił Piotr Babieno.

>> Zapis całego spotkania z Piotrem Babieno, prezesem Bloober Team znajdziesz tutaj

Prezes Bloober Team potwierdził także, że plan spółki zakłada przejście z NewConnect na główny rynek GPW w 2022 roku.

Bloober Team to niezależny producent gier wideo, założony w 2008 r. Spółka jest notowana na NewConnect od 2011 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o BLOOBER)

 • WIG20 koryguje wzrosty, CCC i LPP w defensywie

  Indeks dużych spółek koryguje wczorajsze mocne wzrosty, wciąż jednak utrzymując się powyżej 2.000 pkt. Wydłużenie o ponad tydzień lockodownu w Polsce nie wpłynęło na pogorszenie nastrojów. To dobry znak. Już czas zacząć uwzględniać scenariusz zakładający wiosenną zwyżkę WIG20 do 2.200 pkt. 

 • Bloober Team w ramach przegląd opcji rozmawia z jednym z podmiotów branżowych

  BLOOBER Team w ramach procesu przeglądu opcji strategicznych zdecydował m.in. o podjęciu na zasadzie czasowej wyłączności rozmów dotyczących strategicznej współpracy z jednym z podmiotów branżowych, a także podjął decyzję o rekomendowaniu akcjonariuszom przeniesienia notowań spółki na główny parkiet Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie w 2022 r.

 • Bloober Team miał 2,3 mln zł zysku netto w IV kwartale 2020 r.

  BLOOBER Team odnotował 2,3 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w IV kw. 2020 r. wobec 1,17 mln zł straty rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

 • The Medium zwróciło koszty produkcji w 24 godziny. Kurs akcji Bloobera wraca do gry o nowe szczyty

  Najważniejsza i największa gra BLOOBER Team w niecałą dobę przyniosła zwrot kosztów poniesionych na produkcję i marketing, które wyniosły blisko 12 milionów USD. Jednocześnie spółka przedłużyła przegląd opcji strategicznych do końca marca. W poniedziałek rano akcje krakowskiego studia drożały o ponad 15 proc. zbliżając się do rekordowych poziomów z ubiegłego roku.

 • Bloober Team liczy na dalszy wzrost ocen debiutującej dziś gry The Medium

  Średnia ocen w recenzjach gry "The Medium", której premiera przypada dziś, wynosi 76 proc., natomiast jej producent - BLOOBER Team liczy na dalszy wzrost ocen.Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR