Prezes Orange Polska: Powrót do wypłacania dywidend możliwy od 2021 roku

Omawiane walory:

Orange Polska może powrócić do wypłacania dywidend w 2021 r., poinformował prezes Jean-François Fallacher, podkreślając, że to stwierdzenie nie oznacza, iż operator ma już takie plany.

– Uważamy, że 2020 to będzie jeszcze rok, w którym będziemy inwestować w światłowód. Według nas także w 2020 r. będzie aukcja częstotliwości dla 5G. Dziś nasza prognoza jest taka, że nie wrócimy do dywidend w 2020 r. Zaś 2021 to będzie pierwszy rok, w którym moglibyśmy wrócić do dywidend – powiedział Fallacher podczas prezentacji wyników.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Podkreślił, że byłoby to uzależnione od realizacji planów operatora w zakresie rozwoju biznesu i generowania przepływów gotówkowych.

– Nie planujemy konkretnego [terminu] powrotu do dywidendy. Uważam jedynie, że 2021 to pierwszy rok, kiedy widzimy taką możliwość z punktu widzenia gotówki, jeśli będziemy ją generowali w sposób trwały i w odpowiednich ilościach oraz przy odpowiednim stanie podstawowego biznesu – dodał prezes.

We wrześniu 2018 r., przedstawiciele Orange Polska informowali, że w strategii jest przestrzeń do wypłaty dywidendy za 2019 rok w 2020 roku, ale na obecną chwilę nie składali deklaracji ani w kwestii terminu, ani potencjalnej wartości.

Orange Polska (dawniej TPSA i PTK Centertel) to dostawca usług telekomunikacyjnych w Polsce. Orange dostarcza m.in. usługi telefonii komórkowej, stacjonarnej, dostępu do internetu, TV oraz usługi transmisji głosu przez internet (VoIP).

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT orangepl, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR