Prezes PGE: Połączenie ‚oczyszczonych’ grup energetycznych byłoby sensowne

Omawiane walory:

Połączenie grup energetycznych po wydzieleniu z nich aktywów węglowych byłoby sensowne, jednak decyzja w tej sprawie należy do właścicieli, w szczególności do Skarbu Państwa, uważa prezes Polskiej Grupy Energetycznej Wojciech Dąbrowski.

PGE, Dabrowski,prezes, polaczenie,

Prezes PGE: Połączenie ‚oczyszczonych’ grup energetycznych byłoby sensowne

– Naszym zdaniem, docelowo połączenie grup energetycznych, oczyszczonych z aktywów węglowych, byłoby sensowne, ale decyzja nie należy do nas, a do właścicieli – powiedział Dąbrowski podczas konferencji prasowej.

Na początku października wiceminister aktywów państwowych Artur Soboń powiedział w rozmowie z ISBnews, że Ministerstwo Aktywów Państwowych (MAP) chce przed końcem roku przedstawić projekt wydzielenia aktywów węglowych ze spółek energetycznych.

Grupa PGE wytwarza 41% produkcji netto energii elektrycznej w Polsce, a jej udział w rynku ciepła wynosi 18%. Grupa szacuje swój udział w rynku energii ze źródeł odnawialnych na 10%. Na obszarze dystrybucyjnym wielkości ok. 123 tys. km2 PGE obsługuje 5,5 mln klientów. Jej udział rynkowy pod względem wolumenu dystrybuowanej energii elektrycznej wynosi 25% a sprzedaży do odbiorców końcowych – 33%. Spółka jest notowana na GPW od 2009 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o PGE)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR