Prezes PGE: Połączenie ‚oczyszczonych’ grup energetycznych byłoby sensowne

Omawiane walory:

Połączenie grup energetycznych po wydzieleniu z nich aktywów węglowych byłoby sensowne, jednak decyzja w tej sprawie należy do właścicieli, w szczególności do Skarbu Państwa, uważa prezes Polskiej Grupy Energetycznej Wojciech Dąbrowski.

PGE, Dabrowski,prezes, polaczenie,

Prezes PGE: Połączenie ‚oczyszczonych’ grup energetycznych byłoby sensowne

– Naszym zdaniem, docelowo połączenie grup energetycznych, oczyszczonych z aktywów węglowych, byłoby sensowne, ale decyzja nie należy do nas, a do właścicieli – powiedział Dąbrowski podczas konferencji prasowej.

Na początku października wiceminister aktywów państwowych Artur Soboń powiedział w rozmowie z ISBnews, że Ministerstwo Aktywów Państwowych (MAP) chce przed końcem roku przedstawić projekt wydzielenia aktywów węglowych ze spółek energetycznych.

Grupa PGE wytwarza 41% produkcji netto energii elektrycznej w Polsce, a jej udział w rynku ciepła wynosi 18%. Grupa szacuje swój udział w rynku energii ze źródeł odnawialnych na 10%. Na obszarze dystrybucyjnym wielkości ok. 123 tys. km2 PGE obsługuje 5,5 mln klientów. Jej udział rynkowy pod względem wolumenu dystrybuowanej energii elektrycznej wynosi 25% a sprzedaży do odbiorców końcowych – 33%. Spółka jest notowana na GPW od 2009 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT PGE, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Byki nie powiedziały ostatniego słowa, w grze Allegro i Wielton

  Sentyment na warszawskiej giełdzie pozostaje dobry, a inwestorzy wciąż chętnie kupują akcje. W centrum uwagi znalazły się spółki publikujące wyniki kwartalne. Furorę zrobił zwłaszcza Wielton. Pierwszy raz od 6 sesji drożeją akcje Allegro.

 • PGE ma nadzieję na szybki powrót do wypłaty dywidendy

  Zarząd Polskiej Grupy Energetycznej ma nadzieję na szybki powrót do wypłaty dywidendy, poinformował prezes Wojciech Dąbrowski.

 • PGE miała 273 mln zł zysku netto w III kwartale 2020 r.

  Polska Grupa Energetyczna odnotowała 273 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w III kw. 2020 r. wobec 471 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

 • PGE wydzierżawiła ok. 320 ha gruntów pod ok. 250 MW fotowoltaiki

  PGE Energia Odnawialna - spółka zależna Polskiej Grupy Energetycznej - otworzyła farmy fotowoltaiczne PV Lutol 1 i PV Lutol 2 o mocy 1 MW każda oraz wydzierżawiła od Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej blisko 320 ha gruntów, na których do końca 2023 r. powstaną instalacje fotowoltaiczne o łącznej mocy ok 250 MW.

 • Wysyp wyników spółek, w grze PGE, Tauron i ING Bank Śląski

  Wyniki kwartalne spółek całkowicie zdominowały pierwszą część czwartkowej sesji na GPW, spychając na dalszy plan zarówno temat lockdownu w Polsce, jak i wyborów prezydenckich w USA, czy pandemii. W centrum uwagi jest sektor energetyczny i bankowy, plus tradycyjnie CD Projekt, Allegro i Mercator, ale też kontynuujące korektę CCC i LPP.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR