X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Prezydent podpisał ustawę o ustanowieniu jednorazowego święta narodowego 12 listopada

Opublikowano: 2018-11-08 09:01:47

Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o ustanowieniu 12 listopada br. jednorazowego święta narodowego z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej.

(For. Kancelaria Prezydenta RP/fb)

– Celem ustawy z dnia 7 listopada 2018 r. o ustanowieniu święta narodowego z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej jest upamiętnienie i uczczenie faktu odzyskania w dniu 11 listopada 1918 r. niepodległości przez Rzeczpospolitą Polską. W związku z tym, w celu umożliwienia szczególnego uczczenia setnej rocznicy odzyskania niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej, ustawa wprowadza dodatkowy, jednorazowy dzień 12 listopada 2018 r. jako dzień będący świętem narodowym. Ustawa stanowi, że jest to dzień wolny od pracy – czytamy w informacji.

>> Promocja: do końca listopada roczny abonament premium StockWatch.pl w cenie 6 miesięcy! Sprawdź!

Ustawa wprowadza również dodatkowe szczególne regulacje dotyczące:

– udzielania 12 listopada 2018 r. świadczeń opieki zdrowotnej w szpitalach i świadczeń opieki zdrowotnej w ambulatoryjnej opiece zdrowotnej, udzielanych na podstawie ustawy z dnia 27 sierpnia 2004 r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych, które mają być udzielone w tym dniu w godzinach ich udzielania przez świadczeniodawcę, który zawarł umowę o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej, według zaplanowanej na ten dzień kolejności (art. 3);
– zapewnienia dostępności 12 listopada 2012 r. aptek ogólnodostępnych, które zgodnie z uchwałą rady powiatu, o której mowa w art. 94 ust. 2 ustawy z 6 września 2001 r. – Prawo farmaceutyczne, są obowiązane zapewnić dostępność świadczeń na terenie powiatu w dni wolne od pracy (art. 3).

Ustawa wejdzie w życie z dniem następującym po dniu ogłoszenia.

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

    - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
    - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
    - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
    - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (aktualności, giełda, akcje)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku